به گزارش پارس نیوز، 

مسؤولان امنیتی بحرین ادعا کردند که موفق به شناسایی و انهدام شبکه‌ای مرتبط با قطر و بازداشت اعضای آن شدند که در راستای دخالت در انتخابات پارلمانی بحرین فعالیت می‌کرد.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، احمد الحمادی، وکیل مدافع دادستانی کل بحرین گزارش داد، این گروه دو نفره در فرودگاه بحرین در حالی که مبالغ هنگفتی همراه خود داشتند، بازداشت شدند. آنها این پول را از شخصی به نام عبدالله بن خالد آل ثانی، وزیر سابق دولت قطر برای حمایت آن دو از او در انتخابات پارلمانی دریافت کرده بودند.

الحمادی گفت‌: با گزارش مرکز پژوهش‌های جنایی بحرین از اقدام بدون مجوز و خلاف قانون این دو نفر برای جمع‌آوری و دریافت مبالغی از خارج، دادستانی تحقیقات خود در مورد این گروه را آغاز کرد.

این مسؤول منامه تاکید کرد: مشخص شد این دو نفر پول‌هایی را از عبدالله بن خالد آل ثانی از طریق حساب‌های بانکی خود یا به صورت نقدی در سفرهایشان به قطر دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه‌ گفت: همچنین در بازجویی‌ها مشخص شد که یکی از این دو نفر از آن مسؤول قطری مبالغی را برای کاندیداتوری در انتخابات پارلمانی که قرار است ماه آتی برگزار شود، دریافت کرده است.

این مسؤول بحرینی افزود: در جریان تحقیقات درباره ارتباط این دو متهم با آن مسؤول قطری و اهدافی که به دنبال آن بودند و انگیزه این مسؤول قطری برای حمایت مالی از این شبکه مشخص شد، هدف این گروه آسیب زدن به منافع ملی بحرین از جمله دخالت در امور داخلی این کشور، نفوذ در نهادهای قانون‌گذاری و تلاش برای پیشبرد فعالیت‌های پارلمان در راستای اهداف قطر بوده است.

وی تاکید کرد: براساس نتایج تحقیقات، دستور قضایی برای کنترل گفت‌وگوهای تلفنی این دو متهم صادر شده و صحت نتایج تحقیقات مشخص شد.