به گزارش پارس نیوز، 

خالد بن فرحان آل‌سعود از شاهزاده‌های فراری عربستان سعودی در گفتگو با شبکه خبری المیادین به نوع مدیریت جسورانه ولیعهد کنونی عربستان در حاکمیت کشور اشاره و در عین حال پیش‌بینی کرد که وی به پایانه آینده خود نزدیک شده است.

این شاهزاده سعودی می‌افزاید اگر اوضاع در اختیار ملک سلمان باشد، خالد فرزند دیگرش را جایگزین محمد خواهد کرد، اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد، علیه سلمان بن عبدالعزیز کودتا خواهد شد.

این شاهزاده جداشده سعودی، هیئت بیعت که حاکمیت عربستان سعودی را مشخص می‌کند، یک هیئت صوری خواند.

وی در خصوص عملیات ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار معارض سعودی نیز تأکید کرد اتهامات متعددی از سوی اروپا و آمریکا به‌صورت علنی در دست داشتن محمد بن سلمان در این جنایت مطرح شده است.

خالد بن فرحان خواستار محاکمه محمد بن‌سلمان در صورت اثبات مسئولیت وی در قتل خاشقجی شد و این سؤال را مطرح کرد که کشورهای جهان چطور می‌توانند در شرایطی که او متهم به قتل و مثله کردن جنازه یک فرد است، با وی تعامل داشته باشند.

وی در عین حال پیش‌بینی کرد که معامله‌ای بین ترکیه و عربستان صورت بگیرد، اما این معامله مربوط به نادیده ‌گرفتن مسئولان ترور خاشقجی نخواهد بود.

این شاهزاده معارض سعودی با اشاره به اینکه خودش نیز به‌علت مواضع سیاسی‌اش با سم هدف ترور قرار گرفته، گفت که به علت همین سم، سه سال در حال مداوا بوده است.

این شاهزاده معارض سعودی یادآور شد: یک هفته قبل از قتل خاشقجی تلاش‌هایی صورت گرفت تا من را به مصر بکشانند. این اقدام توسط چند سعودی دنبال می‌شد. آنها می‌گفتند که می‌خواهند مبالغ مالی به من تحویل دهند، اما من این موضوع را رد کردم.

وی مراعات هر نوع قرابت و انسانیت از سوی حاکمان آل‌سعود را رد کرده گفت که هر کسی در ابعاد سیاسی ضد آنها صحبت کند، باید بمیرد.