به گزارش پارس نیوز، 

سمیر ابراهیم محمود ابونعمه 58 ساله قدیمی‌ترین اسیر فلسطینی ساکن قدس است که امروز شنبه وارد سی‌ و سومین سال اسارت در زندان‌های اشغالگران شده است.

رژیم صهیونیستی بیستم اکتبر 1986 میلادی سمیر را در خیابان صلاح الدین قدس اشغالی بازداشت و وی را به بازداشتگاه المسکوبیه منتقل کرد. دادگاه این رژیم، سمیر را به اتهام وابستگی به جنش فتح و منفجر کردن اتوبوس شماره 18 در مقابل ایستگاه مرکزی در خیابان یافا در سال  1983که منجر به هلاکت 6 شهرک نشین(صهیونیست) و شمار زیادی زخمی شد، متهم کرد، اشغالگران همچنین وی را به تسلیح عاملان عملیات باب المغاربه که یک نظامی صهیونیست در جریان آن کشته و 69 نفر دیگر زخمی شدند، متهم کردند و دادگاه رژیم وی را به حبس ابد محکوم کرد.

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، اسیر سمیر بر اثر شکنجه زیاد در زندان رژیم اشغالگر از درد مداوم از ناحیه دست راست و دردهای جانکاه از ناحیه عصبی در ستون فقرات  و جابجایی مهره دهم گردن ، شکستن بینی و درد گوش که موجب انجام چندین عمل جراحی شد-به شدت رنج می کشد. سمیر بسبب فعالیت هایی در زندان بارها تحت شکنجه و زندان انفرادی قرار گرفته است و در حالی که هفت سال پیش، شمار  زیادی از هم بندهای وی آزاد شدند اما این رژیم با وجود اجرای چندین بار قراردادهای مبادله اسیران ، وی را از آزادی محروم کرده است. در حالی که وی جزء چهارمین گروه اسیران برای آزادی قرار داشت، اما اشغالگران از آزادی وی صرف نظر کردند.

همچنان هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اشغالگران قدس در شرایط بغرنجی به سر می‌برند و از ساده‌ترین حقوق خود محروم هستند.