به گزارش پارس نیوز، 

وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد سرکنسولگری آمریکا در بیت‌المقدس که به فلسطینی‌ها خدمات کنسولی ارائه می‌دهد را داخل سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی ادغام کرده است.

سفارت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال جاری از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل شد.

با آنکه «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا از این اقدام به عنوان تصمیمی «کارآمد» یاد کرد تصمیم مورد نظر حاوی معانی نمادین مهمی است. از این به بعد، تنظیم سیاست‌های آمریکا در قبال فلسطینی‌ها از طریق سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی انجام خواهد شد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته فلسطینی‌ها این اقدام را یکی دیگر از اقدامات دولت ترامپ برای لطمه زدن به جایگاه دیپلماتیک آنها و افزایش کنترل رژیم صهیونیستی روی ملت فلسطین خواهد دید. 

پس از این ادغام واحدی به نام «واحد امور فلسطینی‌ها» در داخل سفارت آمریکا در بیت‌المقدس تشکیل خواهد شد. ریاست این سفارتخانه را «دیوید فریدمن» به عهده دارد که از حامیان سرسخت شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری و از مخالفان قدیمی استقلال فلسطین است. 

کنسولگری آمریکا تا به امروز به فلسطینی‌های ساکن قدس شرقی، کرانه باختری و غزه خدمات مختلف از جمله خدمات کنسولی ارائه می‌کند. این دفتر، لاوه بر این وظیفه توزیع کمک‌های مالی آمریکا را بر عهده داشت.