به گزارش پارس نیوز، 

این تارنما افزود: حداقل یکی از این شرکت ها با عربستان قطع همکاری کرده و دیگر شرکت ها محتاطانه این وضعیت بحرانی را بررسی می کنند.
این روزنامه آمریکایی ادامه داد: گروه هاربور اعلام کرده رابطه خود با عربستان را قطع کرده است. این شرکت به ازای دریافت ماهیانه 80 هزار دلار، در حوزه ارتباطات ،روابط دولتی و سیاست خارجی به عربستان مشاوره می داد. 'ریچارد مینتز' مدیر گروه هاربور گفته که 'در حال پایان دادن روابط است'.
واشنگتن پست نوشت: براساس شواهد، عربستان سال گذشته 27 میلیون دلار برای لابی گری در واشنگتن سرمایه گذاری کرد و این کشور را به یکی از کشورهای پرخرج مبدل ساخت که به دنبال نفوذ در سیاست آمریکا هستند.
'بن فریمن' مدیر برنامه 'شفافیت در نفوذ خارجی' در مرکز سیاست بین الملل، حدود 30 شرکت حقوقی و لابی گری واشنگتن تحت اختیار حکومت پادشاهی عربستان را 'ماشین سعودی' نامید.
تاکنون بسیاری از شرکت ها در سیاهه پرداخت این کشور در میان برآشفتگی های فزاینده در مورد گزارش هایی مبنی بر مرگ خاشقجی، سکوت کرده اند.
خاشقجی پس از ورود به کنسولگری عربستان در ترکیه ناپدید شد و گمانه زنی ها مبنی بر قتل او توسط ماموران دولت عربستان است. مقامات سعودی هرگونه دخالت در ناپدید شدن خاشقجی را رد کرده و می گویند وی مدت کوتاهی پس از ورود به کنسولگری آنجا را ترک کرده است.
واشنگتن پست نوشت: دولت ترکیه به مقامات آمریکایی گفت فایل های صوتی و تصویری در مورد بازداشت خاشقجی توسط یک تیم امنیتی سعودی دارد.
چندین شرکت لابی گری تحت اختیار سعودی ها به صورت غیرعلنی اعلام کردند منتظر اطلاعات بیشتری در این زمینه هستند پیش از اینکه تصمیمی در مورد ادامه همکاری با سعودی ها بگیرند.
یکی از لابی ها گفت که شرکت او در نظر دارد پول های دریافتی از دولت سعودی را به خیریه اهدا کند.
اروپام**3234**2040