به گزارش پارس نیوز، 

موسسه اعتبار سنجی "مودیز" درباره خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داده است.

بر اساس گزارشی که این موسسه اعتبار سنجی منتشر کرد، احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا قوت بیشتری گرفته است.

بدین ترتیب، برگزیت بدون حصول توافق می تواند پیامدهای منفی زیادی برای اقتصاد انگلیس و اقتصاد برخی کشورهای دیگر اروپا داشته باشد. در بدترین حالت، خودروسازان، خطوط هوایی و صنایع شیمیایی از این اتفاق آسیب خواهند دید.

انگلیس در 29 ماه مارس سال 2019 باید از اتحادیه اروپا خارج شود. به اعتقاد کارشناسان موسسه مودیز، اگر تا آن زمان هیچ توافقی در مورد برگزیت حاصل نشود، این مسئله ابتدا به کاهش شدید ارزش پوند انگلیس منجر می شود. پس از آن نیز هزینه های مصرف کنندگان به سرعت بالا رفته، دستمزدهای واقعی پایین آمده وبیکاری افزایش خواهد یافت.

خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا همچنین ممکن است باعث کاهش اشتیاق مصرف کنندگان برای صرفه جویی شده و این خطر وجود دارد که انگلیس به سرعت وارد رکود شود.

در حالی که مذاکرات برگزیت بین اتحادیه اروپا و انگلیس به کندی پیش رفته و بسیاری از رسانه ها از آمادگی بروکسل و لندن برای یک خروج بدون توافق سخن می گویند، "میشل بارنیه" مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در موضوع برگزیت از احتمال رسیدن به توافقی اولیه با انگلیس طی 6 تا 8 هفته آینده خبر داده است.

 وی همچنین با اشاره به زمان لازم برای به تصویب رسیدن توافق احتمالی توسط مجلس عوام انگلیس و همچنین توسط پارلمان و شورای اروپایی، روز دوشنبه اعلام کرد که این توافق باید تا پیش از شروع نوامبر (10 آبان) حاصل شود.

پیش از این، سخنگوی نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی از امیدواری ترزا می نخست وزیر انگلیس به حمایت پارلمان از طرح پیشنهادی اش برای برگزیت خبر داده بود.

مذاکرات بین اتحادیه اروپا و لندن درباره برگزیت تحت فشار زمان قرار دارد. انگلیس می خواهد در 29 ماه مارس سال 2019 اتحادیه اروپا را ترک کند. این خروج باید از طریق یک توافق بین لندن و بروکسل که تا ماه اکتبر منعقد می شود تنظیم شود تا پارلمان ها فرصت رای گیری و ارزیابی این توافق را داشته باشند. اگر تا آن زمان هیچ توافقی شکل نگیرد انگلیس بدون توافق و به صورت نامنظم از این اتحادیه خارج می شود. چنین خروجی می تواند عواقب اقتصادی سخت و دشواری داشته باشد.