به گزارش پارس نیوز، 

 کریس مورفی، سناتور دموکرات ایالت کنتیکت آمریکا گفت بمباران یمن از سوی عربستان سعودی ، امارات و آمریکا بیش از پیش عاری از حس مسئولیت پذیری شده است.
 
کریس مورفی در حساب توئیتری خود نوشت: «آمریکا بمباران می‌کند. آمریکا هدف قرار می‌دهد. آمریکا از حملات هوایی حمایت می‌کند و ما یک اتوبوس مدرسه را بمباران کردیم. عملیات بمباران یمن از سوی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا بیش از پیش عاری از حس مسئولیت پذیری شده است، غیرنظامیان بیشتری را به کشتن می‌دهد و تروریست‌ها را در داخل یمن تقویت می‌کند. ما باید به این کار خاتمه دهیم – همین حالا».
 
این سناتور آمریکایی در توئیتی دیگر نوشت: «دولت ترامپ می‌گوید ما باید در عملیات بمباران یمن در کنار ائتلاف تحت هدایت عربستان باشیم تا تلفات غیرنظامیان را کاهش دهیم، اما دقیقا خلاف این اتفاق می‌افتد. سازمان ملل متحد می‌گوید که یک سوم حملات هوایی در یمن غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. یک سوم. شما این را اتفاقی می‌دانید!»
 
وزارت بهداشت یمن روز پنج‌نشبه اعلام کرد در پی حمله هوایی ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان در بازاری در منطقه ضحیان استان صعده ۵۷ دانش‌آموز شهید و ۷۷ نفر زخمی شدند.