به گزارش پارس نیوز، 

 از یونهاپ، این مقام وزارت وحدت کره جنوبی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در سئول اعلام کرد این نشست دوشنبه هفته آینده در بخش شمالی روستای پانمونجوم برگزار می شود و ریاست هیات کره جنوبی را 'چو میونگ گیونگ' وزیر وحدت این کشور به عهده دارد.
او گفت: دو طرف در این مذاکرات بحث های جدی در مورد راه های تقویت اجرای اعلامیه قبلی پانمونجوم و همچنین راهکارهای موفقیت اجلاس احتمالی جدید بین کره ای مطرح می کنند.
'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی و 'مون جائه این' رهبر کره جنوبی 7 اردیبهشت امسال برای نخستین بار یکدیگر را در روستای مرزی پانمونجوم ملاقات کردند رهبران دو کشور چند روز قبل از نشست رهبران کره شمالی و آمریکا نیز برای بار دوم یکدیگر را ملاقات کردند.
رهبران دو کره در بیانیه 'پانمونجوم' موافقت کردند خلع سلاح هسته ای را محقق و برای این هدف با جامعه بین المللی همکاری کنند.
بر اساس «بیانیه صلح پانمونجوم» دو طرف موافقت کردند که به «دوران خصم و اقدامات مسلحانه در آبهای دریای زرد خاتمه داده شده» و این آب ها به «آبهای صلح» تبدیل شود.
مذاکرات آمریکا و کره شمالی نیز سه شنبه 22 خرداد با حضور 'دونالد ترامپ' و 'کیم جونگ اون' در سنگاپور برگزار شد رهبران دو کشور در پایان مذاکرات 4 ساعته، توافقنامه ای چهار ماده ای امضا کردند که براساس آن واشنگتن و پیونگ یانگ روابط جدیدی را آغاز خواهند کرد.
مقامات دو کره امروز پنجشنبه نیز یک نشست در مورد بررسی راه های پیوستن خط آهن دو کره به یکدیگر برگزار کردند.
**آساق**1904**