به گزارش پارس نیوز، 

نیروهای ارتش سوریه از کشف انباری حاوی سامانه های موشک ضد تانک ساخت آمریکا موسوم به «تاو» در منطقه «غرز» واقع در جنوب این کشور خبر دادند.

نیروهای ارتش سوریه در عملیات آزادسازی منطقه «غرز» در استان جنوبی «درعا» یک انبار حاوی سامانه های موشکی ضد تانک ساخت آمریکا موسوم به «تاو» (TOW) کشف کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این سامانه های موشکی ضد تانک به همراه خمپاره انداز، گلوله های توپ با کالیبرهای متنوع، وسایل منفجره دست ساز، سیستم های مخابراتی و دید در شب و سایر تجهیزات ساخت کشورهای غربی در شهرکهای اخیراً آزاد شده در منطقه غرز کشف شدند.

گفتنی است که ارتش سوریه روز سه شنبه در تلاش برای سیطره کامل بر حومه درعا و آزادسازی آن از لوث تروریستهای و گروههای مسلح، به پیشروی خود در شرق و غرب این شهر ادامه داد.

الاعلام الحربی نیز گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه در محور سیلوها و زندان غرز در شرق شهر درعا پیشروی های چشمگیری به دست آوردند.

منابع سوری هم از تسلط ارتش سوریه بر منطقه غرز در جنوب شرق شهر درعا و نیز گمرک قدیم و مرکز گردان الهجانه در جنوب غرب این شهر خبر دادند.

همزمان خبرگزاری سوریه به بازگشت خانواده ای به شهرک علما در حومه شمال شرقی درعا پس از پاکسازی آن از تروریستهای باقیمانده و برقراری امنیت در آن اشاره کرد.

دولت سوریه به شهرک های داعل، تل شهاب و زیزون و بصری الشام در جنوب سوریه کاروان کمکهای انسانی ارسال کرد.

مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوری نیز از بازگشت ۲۰۰ هزار غیرنظامی به مناطق خود در مرز سوریه با اردن خبر داد.