به گزارش پارس نیوز، 

یکی از نمایندگان پارلمان لبنان از قوای سیاسی این کشور درخواست کرد تسلیم فشارهای منطقه‌ای از سوی برخی طرف‌های خاص نشوند.

 «نواف الموسوی» عضو فراکسیون «الوفاء للمقاومة» (وابسته به حزب‌الله) در پارلمان لبنان بر ضرورت وحدت و مقاومت در برابر دشمن تأکید کرد و آن را رمز پیروزی‌ خواند.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، الموسوی طی مراسمی در شهر «حاریص» در جنوب لبنان گفت: دشمن برای تضعیف ما هرگز از تلاش دست نخواهد کشید، سخت‌ترین چیزی که ممکن است با آن روبرو شویم «جنگ» نیست بلکه شدیدترین مصیبتی که ممکن است بر ما وارد شود از دست دادن وحدت است.

وی ادامه داد: باید توجه کنیم اگر وحدت ما نبود پیروزی‌هایی که کسب کرده‌ایم اتفاق نمی‌افتاد. گفتمان‌ و سخنانی که در راستای بر هم زدن وحدت ملت و مقاومت ایراد می‌شود در راستای منافع دشمن و در مقدمه ‌آنها دشمن صهیونیستی و تکفیری است. به همین دلیل بر وحدت در تمامی زمینه‌ها فرامی‌خوانیم تا قادر به غلبه بر هجوم دشمنان باشیم.

نواف الموسوی تصریح کرد: مسأله‌ای که باید دوباره متذکر شوم این است که تصمیمی منطقه‌ای برای از بین بردن وفاق ملی لبنانی‌ها گرفته شده، میلیون‌ها (دلار) برای این موضوع اختصاص داده شده و همچنان پرداخت می‌شود. یک نظام معروف منطقه‌ای چند ماهی است که تلاش می‌کند لبنانی‌ها را به همان حالت تنش و درگیری‌های قبلی بازگرداند، از تمام قوای سیاسی می‌خواهیم تسلیم فشارهای این طرف منطقه‌ای نشوند زیرا تسلیم شدن در برابر آن در راستای منافع این قوای سیاسی نخواهد بود، مقاومت در برابر فشارهای منطقه‌ای بسیار کم‌هزینه‌تر از تسلیم در برابر آنهاست زیرا تن دادن به این فشارها به معنای آن است که لبنان بار دیگر وارد تونلی از بحران‌ها شود.

شیخ قاووق عضو شورای اجرایی حزب‌الله ماه گذشته (خردادماه) طی سخنانی اعلام کرد: هیچ شخصی از شر سیاست عربستان در امان نیست، این کشور همچنان تهدیدی مستقیم برای وفاق ملی لبنان و ثبات سیاسی آن است، درست است که عربستان به ناتوانی خود در به حاشیه راندن حزب‌الله اذعان کرده اما از مداخلات خود دست بر نداشته است، ریاض امروز در تشکیل دولت جدید با هدف تضعیف نقش مقاومت دخالت می‌کند و این همان دلیلی است که تشکیل دولت را به تأخیر می‌اندازد؛ عربستان اعمال فشار می‌کند تا ائتلافی که وابسته به این کشور در لبنان است سهم بیشتری کسب کند اما «حزب‌الله و امل» از موضع «تسهیل تشکیل دولت» کار می‌کنند.

وی در پایان گفت: آنچه عربستان می‌خواهد این است که لبنان بخشی از محورش و سیاست‌هایش باشد اما لبنان امروز میدان دیکته و هیمنه عربستان نیست و لبنانی‌ها باید بدانند خطرناک‌ترین نتیجه مداخلات عربستان در مسیر تشکیل دولت، تهدید توافق ملی و تأخیر در روند تشکیل دولت است.

سعد الحریری در سوم خردادماه (1397) با 111 رأی از مجموع 128 رأی مأمور به تشکیل کابینه شد؛ وی از همان زمان مشورت‌ها برای تشکیل دولت جدید را‌ آغاز کرد اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.