به گزارش پارس نیوز، 

رئیس مجلس نمایندگان لیبی در طبرق اظهارات مداخله‌جویانه وزیر دفاع ایتالیا در امور داخلی لیبی را محکوم کرد.

«عقیله صالح» رئیس پارلمان لیبی در طبرق اظهارات وزیر دفاع ایتالیا که گفته بود «رهبری لیبی به دست ما است و اکنون وقت برگزاری انتخابات در این کشور نیست»، محکوم کرد.

«فتحی عبدالکریم المریمی» مشاور رسانه‌ای رئیس مجلس نمایندگان لیبی گفت که صالح ضمن محکوم کردن اظهارات وزیر دفاع ایتالیا از سفیر این کشور در لیبی درباره اظهارات وزیر توضیح خواسته است.

المریمی افزود که سفیر ایتالیا در لیبی پس از تماس با دولت و وزیر دفاع کشورش در نامه‌ای رسمی به صالح تأکید کرد که «آنچه اخیرا در رسانه‌ها منتشر شد واقعیت ندارد بلکه ترجمه اشتباه از سخنان وزیر دفاع بوده است.»

موسسه ملی نفت تحریم ۴۸ فرد و موسسه را خواستار شد

موسسه ملی نفت لیبی ۴۸ فرد و موسسه را به تلاش برای فروش غیرقانونی نفت متهم کرده و خواستار تحریم آنها شد.

«مصطفی صنع‌الله» رئیس موسسه ملی نفت که مقر آن در طرابلس است با ارسال ابلاغیه‌ای به سفارتخانه‌های خارجی و سازمان ملل اعلام کرد که برخی گروه‌ها در شرق لیبی برای بازاریابی و فروش غیرقانونی نفت تلاش می‌کنند.

صنع‌الله در این ابلاغیه آورده است که موسسه ملی نفت در بنغازی به ریاست «فرج سعید» استراتژی پیچیده‌ای در پیش گرفته که بر ایجاد بی‌ثباتی از طریق صادرات غیرقانونی تمرکز دارد.

این ابلاغیه ۱۰ روز پیش از اعلام نیروهای وابسته به خلیفه حفتر در خصوص تحویل بنادر و میادین نفتی شرق کشور به موسسه ملی نفت بنغازی، ارسال شده است و همین امر نگرانی برای رقابت بر سر نفت لیبی را بیشتر کرده است.

ربوده شدن ۴ مهندس آسیایی در لیبی

اداره اجرای پروژه رودخانه مصنوعی در لیبی اعلام کرد که افراد مسلح ناشناس سه مهندس فیلیپینی و یک مهندس تبعه کره جنوبی را در جنوب غربی لیبی ربوده‌اند.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، افراد مسلح روز جمعه (دیروز) به زور به پایگاه الحساونه یورش برده و پس از ورود به ساختمان محل سکونت کارگران خارجی، چهار مهندس را ربوده‌اند.

۳ کشته در حمله تروریستی در جنوب شرقی لیبی

بامداد امروز شنبه نیز یک گروه تروریستی با حمله به منطقه «تازربو» واقع در جنوب شرقی لیبی سه نفر را کشته و باعث ایجاد رعب و وحشت در میان خانواده‌ها و کودکان شدند.