به گزارش پارس نیوز، 

'ناوارو' گفت: اجازه دهید تا صحبت هایم را تصحیح کنم. من از جملات بدی درباره جاستین ترودو نخست وزیر کانادا استفاده کردم که شایسه وی نبود. من می خواهم با تصحیح این سخنان، از وی عذرخواهی کنم.

به دنبال اظهارات ترودو درباره ترامپ، پی تر ناوارو گفته بود که جای نخست وزیر کانادا در جهنم است! 

همچنین 'لری کودلو' یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ، ترودو را عامل اصلی شکست گروه 7 معرف کرد و گفت که وی از پشت به ما خنجر زد و به رئیس جمهور ترامپ خیانت کرد.'

نخست وزیر کانادا بعد از خروج ترامپ از این کشور، در نشستی خبری گفته بود که به ترامپ هشدار داده است از یک ژوئیه (10 تیر) در اقدامی تلافی جویانه، تعرفه‌هایی سنگین روی کالاهای آمریکایی وضع خواهد کرد.

این اقدام ترودو، ترامپ را بر آن داشت که در هواپیمایی که با آن عازم سفر به سنگاپور بود دست به توئیت شود و امضای خود را از بیانیه پایانی نشست جی-7 پس بگیرد.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: نخست وزیر کانادا در دیدارها، بسیار آرام و مطیع بود که تا آنجا را ترک کردم، به کنفرانس خبری برود و بگوید که «تعرفه‌های آمریکا توهین‌آمیز است» و او «زیر بار نخواهد رفت». بسیار ضعیف و فریبکارانه. تعرفه‌های ما نتیجه تعرفه‌های 270 درصدی او بر محصولات لبنی است! 

در بیانیه دفتر ترودو در واکنش به این اظهارات آمده است: نخست وزیر مطلبی نگفته است که پیش از این در گفت وگوهای علنی و غیرعلنی با رئیس جمهوری آمریکا مطرح نکرده باشد.

سران کشورهای اروپایی و کانادا ضمن انتقاد از شعار ترامپ «اول آمریکا» اعتقاد دارند که رئیس جمهور آمریکا فضای بین‌المللی را از گشودن یک جنگ تجاری به جنگ دیپلماتیک و تشدید تنش در سطح بین‌المللی سوق می‌دهد. در یک سال گذشته ترامپ به صورت مستمر متحدان اروپایی آمریکا را تحقیر کرده است و آنها را در فشارهای گوناگون اقتصادی، مالی قرار داده است و نادیده گرفتن مشورت‌های سیاسی آنها و اقدام‌های یکجانبه گرایانه روش کار ترامپ شده است که در عمل اروپا را تضعیف می‌کند.