به گزارش پارس نیوز، 

در پی ادامه تنش انتخاباتی در اقلیم کردستان عراق و همزمان با ورود هیاتی از کمیسیون عالی انتخابات عراق برای بررسی شکایات وارده، اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد کمیته ای برای همکاری با این کمیسیون تشکیل داده است.

شیخ غیاث سورچی سخنگوی دفتر موصل این حزب با اعلام این مطلب گفت: اتحادیه میهنی کردستان عراق برای بررسی شکایات احزاب و گروهها و منجمله خود حزب در خصوص نحوه برگزاری انتخابات در استانهای اربیل، دهوک و موصل کمیته ای تشکیل داده است.

وی افزود: این کمیته همکاری لازم را با هیات اعزامی کمیسیون عالی انتخابات عراق جهت بررسی شکایات خواهد داشت.

اتحادیه میهنی کردستان عراق بر این باور است که اقداماتی غیرقانونی در استانهای دهوک، موصل و اربیل برای تغییر آراء انجام شده و به گفته مسئولین این حزب اسناد مورد نظر را در این خصوص در اختیار کمیسیون عالی انتخابات عراق قرار داده است.

همزمان با این سخنان نصرالله سورچی مسئول دفتر موصل اتحادیه میهنی کردستان عراق در کنفرانسی مطبوعاتی حزب دموکرات کردستان عراق را متهم به تحت فشارقراردادن اعضا وهواداران اتحادیه میهنی کردستان عراق در برخی شهرهای استان موصل کرد.

وی اظهار داشت: نیروهای امنیتی اعضای اتحادیه میهنی کردستان عراق را برای رای دادن به نفع حزب دموکرات کردستان عراق تحت فشار قرار داده اند.

کمیسیون عالی انتخابات عراق بدلیل حجم بالای شکایات در استانهای اربیل، سلیمانیه، دهوک و کرکوک نتایج انتخابات را در این استانها اعلام نکرده است.

در خصوص کرکوک گفتنی است شماری از اعضا و هواداران جبهه ترکمانی روز دوشنبه بار دیگر با تجمع مقابل دفتر کمیسیون عالی انتخابات در این شهر به نتایج آن اعتراض کرده و خواهان بررسی شکایات صورت گرفته شدند.

انتخابات پارلمانی عراق روز شنبه در سراسر عراق برگزارشد.