به گزارش پارس نیوز، 

سناتور برنی سندرز، نماینده دموکرات ایالت ورمونت در سنای آمریکا روز یکشنبه در گفتگو با این شبکه خبری از رویکرد جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران انتقاد کرد.

سندرز اعلام کرد: لازم به یادآوری نیست که من در مسائل بسیاری با جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور، مخالف هستم. وی گفت: بولتون مشاور اصلی جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا بوده است و بوش را برای حمله به عراق ترغیب کرد زیرا ظاهرا عراق سلاح‎‌های کشتار جمعی در اختیار داشت.

سندرز گفت: به اعتقاد من اکثر آمریکایی‌ها می‌دانند که حمله به عراق بدترین فاجعه در سیاست خارجی  تاریخ مدرن کشور ما محسوب می‌شود. در این جنگ ما 4 هزار و 400 سرباز خود را از دست دادیم و 31 هزار زخمی از دستاوردهای جنگ عراق برای ما بود. همچنین در این جنگ نیم میلیون عراقی نیز زندگی خود را از دست دادند. در حال حاضر مشاور امنیت رئیس جمهور از افزایش نفوذ ایران در عراق صحبت می‌کند ولی این مسئله دقیقا به دلیل جنگ در عراق است.

این سناتور آمریکایی همچنین تاکید کرد: به نظر من متاسفانه ما در واشنگتن افرادی را داریم که معتقدند که جنگ و نظامی‌گری پاسخی برای هر مسئله است و بولتون نیز یکی از این افراد است. ما بیش از 2 تریلیون دلار در جنگ عراق و افغانستان هزینه کردیم  این در حالی است که زیربناهای کشورمان در حال از بین رفتن است.

سناتور ایالت ورمونت در ادامه این مصاحبه گفت: میلیون‌ها آمریکایی نمی‌توانند از پس مخارج دانشگاهی برآیند و به همین علت مجبور به ترک تحصیل می‌شوند. شاید ما بهتر باشد به جای صرف بودجه نظامی و جنگ هزینه بیشتری را صرف مردم خود کنیم.

سندرز درباره وضعیت اقتصادی آمریکا گفت: ما رئیس جمهوری داریم که وعده ارائه خدمات درمانی را برای همه مردم می‌دهد و سپس از قانون حذف بیمه درمانی 32 میلیون آمریکایی حمایت می‌کند. ترامپ می‌گوید لایحه اصلاح مالیات او به نفع ثروتمندان این کشور نیست در حالیکه 83 درصد از مزایای این لایحه متوجه یک درصد ثروتمند کشور می‌شود. سندرز افزود: به اعتقاد من بیشتر مردم آمریکا به این باور رسیده‌اند که ما رئیس جمهوری داریم که حرفش با عملش یکی نیست.