به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از آناتولی، وزیر خارجه ترکیه امروز شنبه در اظهاراتی اعلام کرد که تصمیم آمریکا در مورد قدس اشتباه است و باید در مقابل آن ایستادگی مشترکی نشان داد.

مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه در استانبول در این خصوص تأکید کرد: تصمیم آمریکا در باره قدس اشتباه است و باید در مقابل آن ایستادگی مشترکی نشان دهیم. با صراحت بگویم اخیرا در جهان اسلام به ویژه در اتحادیه عرب شاهد تردید حتی عقب‌نشینی‌ هستیم.

وی در ادامه افزود: برخی کشورهای عربی از ترس آمریکا به دفاع از فلسطین نمی پردازند. این بسیار خطا و اشتباه ناگواری است و تاریخ  آن را نخواهد بخشید. ترکیه در این باره سکوت نمی کند و از به دفاع از این دو مساله ادامه خواهد داد.

این در حالیست که رسانه صهیونیستی جروزالم پُست چندی پیش اعلام کرده بود که سفارت آمریکا در بیت المقدس (اورشلیم) ۱۴ ماه می سال جاری میلادی مصادف با ۲۴ اردیبهشت ماه رسماً افتتاح می شود.

بر این اساس، قرار است ایوانکا ترامپ دختر و جرد کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به نمایندگی از دولت این کشور در مراسم افتتاحیه شرکت کنند.

شایان ذکر است، «اسرائیل کاتز» وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش در اظهاراتی وقیحانه از انتقال سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی به بیت المقدس در «روز نکبت» (یوم النکبه) و مصادف با هفتادمین سالگرد تأسیس «رژیم جعلی اسرائیل» (۱۴ ماه می مصادف با ۲۴ اردیبهشت ماه) خبر داده بود.

لازم به ذکر است، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع، پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت قدس را علیه اقدام یکجانبه ترامپ به تصویب رساند.

کشورهای مخالف با این قطعنامه، آمریکا، گواتمالا، هندوراس، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، توگو و رژیم صهیونیستی بودند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز ۶ دسامبر سال جاری میلادی (۱۵ آذر ماه) اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی معرفی کند.