به گزارش پارس نیوز، 
پایگاه واشنگتن فری بیکن در مطلبی نوشت: در آستانه مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی، مقامات ارشد دولت ترامپ اعلام کردند اوضاع امنیتی در این شهر را به دقت زیر نظر دارند.

مقامات ارشد دولت آمریکا با در نظر گرفتن تداوم تظاهرات اعتراض آمیز فلسطینی ها و احتمال بروز خشونت اعلام کردند در همکاری نزدیک با سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی برای مقابله با این اعتراضات مردمی آمادگی کامل دارند. آمریکایی ها بیم آن را دارند که تظاهرات اعتراض آمیز مردمی همزمان با مراسم افتتاحیه سفارت جدید واشنگتن در قدس اشغالی برگزار شود و این مراسم را به حاشیه بکشاند.

قرار است مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی در 14 مه (دوشنبه 24 اردیبهشت) همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی و "روز نکبت" برگزار شود. پیشتر ترامپ با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از انتقال سفارت آمریکا به این شهر خبر داده بود.

تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل منجر به ایجاد اختلاف میان واشنگتن و برخی از متحدانش شد. مخالفان این تصمیم معتقدند این اقدام به خشونت ها در این منطقه دامن خواهد زد و دستیابی به صلح را دشوارتر خواهد کرد.

مقامات آمریکایی اعلام کردند برآورد می شود تدابیر امنیتی شدیدی در مراسم افتتاحیه سفارت جدید واشنگتن در قدس اشغالی به کار بسته شود. یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا در این خصوص اظهار کرد: «ما لحظه به لحظه مساله درگیری های محتمل را تحت نظر قرار می دهیم. ما (در این خصوص) با نیروهای نظامی و امنیتی آنجا و همچنین افراد خودمان همکاری نزدیکی داریم.» وی افزود واشنگتن با دستگاه امنیتی اسرائیل نیز همکاری دارد و خطر برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز را لحظه به لحظه دنبال می کند.

یکی دیگر از مقامات ارشد آمریکایی نیز در اظهاراتی گزاف مدعی شد: «خشونت چیزی نیست که آمریکا یا اسرائیل انجام می دهد؛ بلکه خشونت رفتاری است که حماس دارد. تظاهرات اخیر در نوار غزه نیز به تحریک حماس انجام شده است.»