به گزارش پارس نیوز، 

«ایگور نیکولین» کارشناس نظامی روس معتقد است هیچ حمله‌ای با سم شیمیایی (علیه سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس و دخترش) در سالزبری انگلیس رخ نداده است.

او گفت: آنچه ممکن است در سالزبری اتفاق افتاده باشد این است که دو نفر یا بیشتر با یک عامل مخصوص از زرادخانه ناتو مسموم شده اند.

او افزود: آزمایشگاه سوئیس، وجود عامل «بی زی» را در خون اسکریپال تائید کرده است. بی زی یک ماده شیمیایی است که نظامیان ناتو برای ناتوان کردن موقتی مردم از آن استفاده می‌کردند. یک ساعت طول می‌کشد تا این ماده در بدن اثر کند که با مدت زمانی که اسکریپال در شهر  بوده، هماهنگی دارد.

نیکولین گفت: علائم مسمومیت با بی زی شامل قرمزی پوست، گشاد شدن مردمک چشم، توهم و حرکات غیرمنتظره است که در اسکریپال مشاهده شده بود. اثر بی زی موقت است و متخصصان غربی (ناتو) می‌دانند چگونه اثر آن را خنثی کنند. تمامی افرادی که با این ماده شیمیایی مسموم شده اند، به سرعت بهبود یافته اند.

او در انتهای اظهاراتش مسمومیت اسکریپال را یکی از سناریو‌های غرب علیه مسکو توصیف کرد.

پیش از این نیز، «ایگور موروزوف» سناتور و افسر اطلاعاتی سابق روسیه، اظهار کرد گاز اعصاب استفاده شده علیه جاسوس دوجانبه سابق روس در انگلیس پیشتر از سوی ناتو به کار گرفته شده است.