• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 359349

  دولت انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد علاوه بر تعهداتش قبلی اش بیش از 3 هزار مهاجر سوری که اکثریت آنها کودکان آسیب پذیر خواهند بود، تا سال 2020 میلادی پذیرش خواهد کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

   دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس پیش از این وعده داده بود که تا سال 2020 میلادی 20 هزار آواره سوری که در اردوگاه های پناهندگان در منطقه ساکن هستند، مورد پذیرش و در این کشور اسکان داده خواهند شد.

  تعهد جدید دولت دولت انگلیس به دنبال درخواست های صورت گرفته از این کشور برای پیوستن به برنامه اسکان کودکان درمعرض خطر در جهان صورت گرفته است. 


  وزارت کشور انگلیس گفته است که 3هزار نفر یاد شده شامل کودکان کار و نیز کودکانی که در معرض سوء استفاده هستند و کودکان سوری که توانسته اند خود را به اروپا برسانند، خواهد شد.


  براساس گزارش های منتشر شده، به دنبال درگیری های سوریه بیش از 4.5 میلیون سوری در سراسر منطقه پراکنده شده اند که نیمی از آنها کودکان هستند که نیازمند غذا، آموزش و مسکن می باشند.


  به گفته سازمان ملل متحد و نهادهای مدنی، کودکان سوری که توانسته اند خود را به نحوی به خاک اروپا برسانند بشدت در معرض خطرات مختلف قرار دارند.


  گفته می شود در چارچوب تعهد کامرون برای پذیرش 20 هزار آواره سوری، تاکنون تنها یکهزار سوری که 500 تن از آنها کودک هستند وارد انگلیس شده اند .

   

  انگلیس دولت سازمان ملل متحد کودکان مسکن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها