به گزارش پارس به نقل از العالم، اتحادیه مدیران مدارس فرانسه به دانش آموزان اجازه داد که در داخل مدرسه دخانیات استعمال کنند.

میشل ریچارد سخنگوی اتحادیه مدیران مدارس فرانسه در مصاحبه با روزنامه فرانس اینفو گفت: دانش آموزانی که برای استعمال دخانیات در کوچه و خیابان گردهم جمع می شوند، هدف خوبی برای تروریست ها محسوب می شوند و احتمال به خطر افتادن جان آنها وجود دارد، لذا به دانش آموزان اجازه داده شد که در مدرسه دخانیات استعمال کنند، تا تروریست ها در کوچه و خیابان به آنها آسیبی نزنند.

ریچارد گفت: گرد آمدن دانش آموزان در کوچه و خیابان برای آنها خطرناک تر از استعمال دخانیات است.

آمارهای رسمی نشان می هد که یک سوم نوجوانان و جوانان فرانسه دخانیات مصرف می کنند.

شبکه بی بی سی ترک امروز پنجشنبه در گزارشی با اعلام این خبر نوشت: وزارت بهداشت فرانسه با استعمال دخانیات در داخل مدارس مخالفت کرده و آن را مجاز ندانسته است.

 وزارت بهداشت فرانسه اعلام می کند که وضعیت فوق العاده در این کشور درپی حملات تروریستی نوامبر 2015 پاریس، نباید به بهانه ای برای مجاز شمردن مصرف دخانیات در مدارس و دیگر اماکن عمومی تبدیل شود.

این در حالی است که مانوئل والس نخست وزیر فرانسه دسامبر 2015 در مصاحبه با شبکه بی بی سی گفته بود که وضعیت فوق العاده تا زمانی که ضرورت ایجاب کند، ادامه خواهد یافت.

سرویس های امنیتی فرانسه با استناد به وضعیت فوق العاده می توانند افراد مظنون را حبس خانگی کنند و بدون دریافت حکم قضایی وارد منازل مردم شوند.