به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه  در بیانیه ای مدعی شد حملات دائم دولت سوریه به مناطق تحت تصرف مخالفان با پوشش هوایی روسیه، نشان از آن دارد که دولت بجای راه حل سیاسی به دنبال گزینه نظامی است.

 
در این بیانیه که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، آمده است: کری از دولت سوریه و حامیان آن خواسته است تا بمباران مناطق تحت تسلط مخالفان، به خصوص در حلب را متوقف کنند و محاصره غیرنظامیان را طبق قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به پایان رسانند.
وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه همچنین تصریح کرد: آنها باید به شکل عملی به تعهدات کنونی و نیز مسأله بازگشت اعتماد جامعه جهانی در خصوص نیت شان برای کمک به حل سیاسی بحران سوریه پایبند باشند.
 
وی در ادامه اعلام کرد آمریکا به دنبال آن است که مذاکرات صلح بار دیگر در ماه جاری میلادی از سر گرفته شود. سخنان جان کری، وزیر خارجه آمریکا پس از آن بیان می شود که سازمان ملل از تعلیق مذاکرات صلح سوریه خبر داد.
 
همچنین شبکه بی بی سی به نقل از "بسمه قضمانی،" از اعضای هیئت مخالفان سوری اعلام کرد واشینگتن و غرب باید بیش از حرف، اقدامات بیشتری انجام دهند. این در حالی است که بشار جعفری، رئیس هیئت اعزامی دولت سوریه اعلام کرد دولت بزودی درباره این که آیا به مذاکرات باز خواهد گشت یا خیر  تصمیم گیری می کند. وی همچنین مخالفان را به عقب نشینی از مذاکرات به دلیل شکست های زمینی متهم کرد.
 
دی میستورا، فرستاده سازمان ملل نیز گفته است تلاشهایی برای از سر گیری مذاکرات در پایان ماه جاری میلادی در جریان است.