• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322676

  رهبر حزب کارگر انگلیس به نظر می‌رسد در موضوع سوریه با تعدادی از اعضای کابینه خود و چندین عضو پارلمان از حزب کارگر دچار اختلاف شده است.

  به گزارش پارس به نقل از  تسنیم، رهبر حزب کارگر انگلیس به نظر می‌رسد در موضوع سوریه با تعدادی از اعضای کابینه خود و چندین عضو پارلمان از حزب کارگر دچار اختلاف شده است.

  به گزارش گاردین، گاردین، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر روز گذشته، پس از اعلام اینکه جنایات پاریس نشان داد بهترین راه در سوریه توافق از طریق مذاکره است تا اقدام نظامی علیه داعش، با تعدادی از اعضای حزب خود دچار اختلاف شد.

  کوربین که مدتهاست مخالف مداخله نظامی در سوریه است به نظر می‌رسد دچار اختلافات فزاینده با اعضای بلند‌پایه حزب خود شده است. هیلاری بن و تام واتسون دو نفر از اعضای حزب کارگر هستند که روز جمعه خواستار استفاده از تمام اقدامات لازم علیه داعش از جمله حمله هوایی در سوریه شدند.

  دیوید کامرون طی روزهای آتی به سوالات و نگرانیهای کمیته روابط خارجی نسبت به مداخله نظامی در سوریه پاسخ خواهد داد. کامرون اعلام خواهد کرد که انگلیس دارای دقیق‌ترین تسلیحات مورد نیاز برای کشتن جهادی‌ها است و سه زمینه را برای جنگ طراحی خواهد کرد. وی همچنین هشدار خواهد داد که انگلیس اگر به دنبال جلب توجه کشورهای خاورمیانه است باید متحد خوبی برای فرانسه و آمریکا باشد.

  کوربین در ادامه اظهارات غافلگیرکننده خود درباره راه‌حل مذاکره به جای اقدام نظامی در سوریه گفت: مسلما هیچ‌چیز نمی‌تواند هدف قرار دادن غیرنظامیان در هیچ‌کجا و توسط هیچ کس را توجیه کند. تجربه افغانستان، عراق و لیبی بسیاری از مردم ما را متقاعد کرد که اشتیاق نخبگان برای مداخله نظامی بی‌پایان تنها تهدیدات به سمت ما را چندین برابر کرده و مرگ و بی‌ثباتی را از خود به جای گذاشته است.

  انگلیس دیوید کامرون سوریه عراق نخبگان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها