به گزارش پارس نیوز، 

حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به بهانه دیدار از موزه جنگ مسکو| چهارشنبه شب، دوم آبان ۱۳۹۷ در حاشیه دیدار از روسیه برای گفتگو با مقامات این کشور در خصوص تحولات منطقه ای فرصتی دست داد تا دیداری کوتاه از موزه جنگ مسکو داشته باشم. در این موزه، مرز خیال و واقعیت در هم تنیده است؛ تا آنجا که گاه ناخودآگاه خود را در میانه معرکه جنگ جهانی دوم حس می کنی.

در سالن بزرگ ورودی موزه، زنجیر آویزهایی ظریف، سقف را پوشانده و هر حلقه کوچک این زنجیرها نماد یک شهید است. بیست و پنج میلیون حلقه به نشانه بیست و پنج میلیون شهید روسیه و شوروی در جنگ جهانی دوم.

در این سالن احساسی فراماده و غمی زیبا همه وجودم را فرا گرفت و اشک در چشمانم حلقه زد. گویی فضا، غرق در عطر و بال ملائک بود. چقدر مسئولیت سیاستمداران در برابر ملتها سنگین است. یاد بیست و پنج میلیون شهید روسیه، داغ همیشه سوزان دویست و پنجاه هزار شهید جنگ تحمیلی علیه ایران را برای من دوباره تازه کرد و آتش به جانم زد.

بهترین فرزندان ایران در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از میان ما رفتند. من خود برخی از بهترین دوستانم را در جنگ از دست دادم و هنوز که هنوز است از شنیدن بعضی موسیقی ها و دیدن برخی فیلم ها و عکس های جنگ، زار زار گریه می کنم.

فیلم "از کرخه تا راین" را در همان روزهای پخش، چهار بار در سینما دیدم و هر بار در نیمی از فیلم، هق هق گریه کردم. خیلی از خوب ها در جنگ به آسمان پر کشیدند و ما را تنها گذاشتند.

ما در جنگ تحمیلی حدود دویست و پنجاه هزار شهید دادیم و روس ها در جنگ جهانی دوم بیست و پنج میلیون شهید. لابد یک کشور و یک ملت باید چیزها در چنته داشته باشند که بتوانند در پیآمد چنین خسارتهای بزرگ انسانی و از خاکستر چنین ویرانه هایی، دوباره سر برافرازند و بایستند و بخوانند

"دوباه لبخند

دوباره پیوند

دوباره پیمان

دوباره ایران

دوباره ایران

دوباره ایران"

* *فرازی از ترانه دوباره ایران، امیرشهرابی