به گزارش پارس نیوز، 

 صد و بیست و ششمین برنامه «در کوی نیکنامان» با تکریم و پاسداشت خانواده شهیدان «حمیدرضا شکارچی» و «احمد مهربان»در فرهنگ‌سرای گلستان برگزار شد.

شهیدان حمیدرضا شکارچی متولد 30 فروردین ماه 1347 تهران که در 29 اسفند ماه 1366 در منطقه ماووت عراق و احمد مهربان متولد 22 مرداد ماه 1341 تهران که در 27 مرداد ماه 1361 پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل شده اند.

خواهر شهید حمید رضا شکارچی در این مراسم گفت: ما چهار فرزند بودیم، حمیدرضا واقعاً با بقیه فرق داشت و روزهایی که با من می گذراند خیلی برایم خاطره انگیز بود زمانی که شوهرم به خاطر کارش منزل نبود می آمد شبها پیش من می ماند و با آن سن کمش خیلی مراعات حال همسایه ها را می کرد، موقع درس خواندن چراغ را خاموش می کرد و می گفت شاید صاحب خانه راضی نباشد من این موقع شب درس بخوانم. بسیار شوخ طبع و  دوست داشتنی بود و وقتی در یک مهمانی حاضر نبود همه سراغش را میگرفتند و این به خاطر اخلاق خوبش بود. دوستانی که انتخاب می کرد همه نمونه بودند و اکثراً هم شهید شدند.

وی افزود ،در دانشگاه علم و صنعت درس میخواند یک روز به خانه امد و گفت دانشگاه دانشجوها را به مدت ۶ماه به جبهه می برد و من میخواهم بروم البته خانواده ابتدا قبول نکرد، اما می گفت من که باید بعدا به جبهه بروم اجازه دهید همین الان داوطلبانه باشد . خلاصه به سمت غرب راهی شد .دو، سه ماه بیشتر طول نکشید که شهید شد .

این خواهر عزیز ضمن بیان نحوه شهادت برادرگرانقدرش اینگونه گفت که برادرم در جبهه قسمت اطلاعات عملیات بود یک روز تماس گرفت به مادرم که دلواپس بودگفت:برای من اتفاقی نمی افتد ما قبل از عملیات می رویم بررسی های مرزی را انجام می دهیم و نیروهای دیگر برای عملیات می روند . در اسفند ماه بود که ما هیچ اطلاعی از ایشان نداشتیم ، مادرم اراک بودند و دلواپس و شبها مدام خواب های بد می دیدند تا اینکه اطلاع می دهند برادرم در ۲۶ اسفند ماه شهید شده است، ولی من چون باردار بودم به من نگفتند و بعد از خاکسپاری از شهادتشون باخبر شدم .

در ادامه خواهر شهید شکارچی در پاسخ به این سوال که انتظارتون از مردم و مسئولین چیست گفت: با این اوضاعی که در جامعه پیش آمده مسئولین واقعاً باید خیلی مراعات رفتارشان را بکنند چون باید جواب خیلی از این خانواده ها را بدهند. این شهیدان برای به دست اوردن مقام و جایگاه نرفتند اینها رفتند به خاطر وطن و خانواده و شرف . من الان وقتی جامعه را می بینم خیلی افسوس می خورم . ان شاالله که مردم و مسئولین بتوانند راه این شهیدان را ادامه دهند.

وی افزود در آخر خواستیم حرفی برای جوانان امروزی بزنند؟ جوانان امروز درکی از صحبت های آن دوران ما ندارند ،آنها در دورانی بزرگ می شوند که نمی توانند زندگی آن زمان ما را باور کنند و چون باور ندارند حرف ما را خیلی قبول نمی کنند .امروز جوانان به دنبال زندگی راحت هستند و زمانی که به نتیجه نمی رسند می گویند می خواهیم از اینجا برویم

این مراسم هر هفته در فرهنگ‌سرای گلستان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگ‌سرای گلستان مراجعه کنند.