• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68941

  سازمان جهانی کار با اعلام برگزاری نشست وزرای کار کشورهای گروه بیست در مسکو اعلام کرد: به منظور بهبود شرایط اقتصادی، رشد و ایجاد اشتغال؛ توافقات جدیدی حاصل شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود درباره نشست وزرای کار کشورهای عضو گروه ۲۰ در مسکو که به منظور تقویت، رشد و ایجاد اشتغال برگزار شد اعلام کرد: در پایان جلسه، وزرای کار کشورهای G۲۰ یک سری پیشنهادات سیاستی برای سرعت بخشیدن به وضعیت بهبود اقتصادی ارائه کردند.

  " گای رایدر" مدیر کل سازمان بین المللی کار در اینباره گفت: وزیران کار کشورهای گروه ۲۰ استقبال خوبی برای تلاش در جهت ترویج مشاغل و رشد اقتصادی کشورها داشته اند. همچنین دولت های G۲۰ برای انجام طیف وسیعی از اقدامات سیاستی با هدف بهبود شرایط و رشد شتابان اقتصادی و ایجاد شغل به توافق رسیدند.

  وی اعلام کرد: سازمان بین المللی کار آماده همکاری با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه کشورهای گروه بیست به منظور انجام اقدامات مشخصی برای رشد محیط کار و اشتغال زایی است. نمایندگان کشورها اعلام کردند باید یک موقعیت مشترک در ارائه آموزش های کارآموزی با کیفیت به نیروی کار ایجاد شود.

  وزرای کشورهای گروه بیست همچنین ۶ زمینه مناسب برای تقویت بازارهای کار در کشورها شناسایی کردند. اقتصاد کلان، سیاست های بازار یکپارچه مالی و کار که رشد و توسعه اشتغال زایی را به دنبال دارد؛ همچنین توسعه سرمایه گذاری داخلی به ویژه برای شرکت های متوسط و سرمایه گذاری مناسب در کسب و کار از جمله این زمینه ها است.

  ارائه اصلاحات برای رشد و ایجاد شغل، کاهش مشاغل غیررسمی و ترویج بازار کار فراگیر با احترام کامل به حقوق کارگران و انجام حفاظت های اجتماعی نیز بخش دیگری از نتایج نشست کشورهای گروه بیست بوده است.

  همچنین اجرای سیاست هایی برای افزایش مشارکت نیروی کار از جمله در میان جوانان، زنان، سالمندان و افراد معلول و همچنین کاهش بیکاری ساختاری، بیکاری طولانی مدت، بیکاری غیررسمی و پیاده سازی بازار کار و سیاست های سرمایه گذاری اجتماعی به منظور کاهش نابرابری نیز مورد توجه است.

  افزایش بهره وری، پیش بینی حداقل دستمزد مناسب با توجه به محیط ملی کشورها، چانه زنی جمعی و سیاست هایی از این دست به تقویت ارتباط بین بهره وری، دستمزد و اشتغال منجر خواهد شد.

  ترویج موثر و هدفمند برنامه های کارآمد کارگری با تمرکز بر مهارت های آموزشی و ارتقاء به ویژه برای گروه های آسیب پذیر و پرورش اشتغال جوانان، ترویج آموزش های فنی و حرفه ای، دوره های کارآموزی و تسهیل تبادل اطلاعات کشورهای G۲۰ و شرکای اجتماعی؛ از موارد دیگری است که در این اجلاس مورد تاکید قرار گرفت.

  اشتغال ایجاد اشتغال بهره وری بیکاری دستمزد رشد زنان شرایط اقتصادی فنی و حرفه ای مسکو
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها