ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که با وجود افت قیمت دلار اما بازار خودرو امروز تصمیم گرفت تنها نظاره گر میدان باشد و تغییر قیمتی را ثبت نکند. از سوی دیگر بازار خودرو همچنان در انتظار نتیجه مذاکرات است، بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو مشخص نبودن نتیجه مذاکره موجب شده تا شاهد سکوت در بازار باشیم.

از سوی دیگر نبود عرضه و تقاضا در بازار را نیز می توان به عوامل اثرگذار در بازار اضافه کرد، به طوریکه به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر خریداران و فروشندگان نیز در انتظار مشخص شدن نتایج مذاکرات هستند و تمایلی برای ورود به بازار ندارند.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

با توجه به ارزیابی صورت گرفته بازار خودروهای سایپا امروز را در آرامش به پایان رساندند. ارزیابی های صورت گرفته نشان دهنده آن است که امروز خانواده تیبا امروز بدون تغییر در بازار عرضه شدند و براین اساس امروز «تیبا۲» معمولی در بازار ۱۸۵ میلیون تومان و «تیبا صندوقدار» هم در بازار ۱۷۸ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو می توان گفت «شاهین» هم امروز در بازار بدون تغییر ۳۴۵ میلیون تومان قیمت خورد.

همچنین رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز خانواده کوییک هم تغییر قیمتی در بازار نداشت و با این شرایط «کوییکR» در بازار ۲۰۲ میلیون تومان و «کوییک معمولی» هم با قیمت ۱۹۴ میلیون تومان عرضه شدند.

 رصد بازار همچنین بیانگر آن است که «ساینا» هم امروز با قیمت ۱۹۱ میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

خودرو

منبع: اقتصاد نیوز