در روزهای گذشته بازار سهام روند متعادلی را داشت اما چند روزی با روند اصلاحی مواجه شد و شاخص با افت شدیدی مواجه شد. آیا روند ریزشی بازار ادامه‌دار خواهد بود؟

هادی میرعلمی، کارشناس بازار سرمایه در تشریح وضعیت آینده بازار بورس به «پارس‌نیوز» اظهارداشت: از مورخ ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه شروع به حرکت کرد و در یک روند صعودی با محرک قیمت دلار قرار گرفت. در آن برهه زمانی نرخ دلار نیز از کانال ۲۱ هزار تومان حرکت و پس از شکستن مقاومت‌های‌ خود تا کانال ۲۸ هزار تومان قرار گرفت.

وی افزود: تمامی عوامل دست به دست هم داد تا بازار حدود ۴۰ درصد از کف خود حرکت و رو به بالا بیاید. در این میان برخی سهم‌های خوب بازار نیز تا ۸۰ درصد رشد داشتند. از این رو بهانه‌ای نیاز بود تا شاخص و مسیر بازار با استراحت مواجه شوند.

میرعلمی تصریح کرد: هنگامی که نرخ دلار به ۲۸ هزار تومان رسید، بازار بورس نیز اصلاح کوتاه مدت خود را اعمال کرد. بدیهی‌ست این الگو اصلاح، کوتاه مدت در یک روند صعودی‌ست.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین خاطرنشان کرد: پیش بینی روند صعودی و شکستن شاخص ۱ میلیون و ۵۷۰ هزار واحد توأم با رشد مجدد نرخ دلار است و پس از آن بازار در مسیر رشد مناسب خود قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: لازم به ذکر است تا بگوییم در شرایط کنونی و اصلاح کوتاه مدت بازار بورس، هنوز بسیاری از سهم‌ها در نقاط ارزنده خود هستند و پیش‌بینی می‌گردد این‌گونه سهم‌ها در آینده بازار سهام به سمت اهداف بلندمدت و بالاتر حرکت کنند.