پیش‌فروش خودرو توسط ایران خودرو آغاز شد. گروههای خودرو سازی هر چند مدت پیش‌فروش خودرو انجام می دهند. قیمت خودرو در پیش‌فروش خودرو ارزانتر از بازار است.

ایران خودرو از روز پنجشنبه چهارم شهریورماه 1400 ثبت نام فروش فوری پژو پارس و دو محصول دیگر این شرکت را با تحویل حداکثر سه ماهه آغاز می کند. قیمت قطعی پژو پارس در این نوبت از پیش فروش که همچون قبل به روش قرعه کشی انجام می شود 140 میلیون و 273 هزار تومان است.

بر خلاف خبرهای منتشر شده درباره توقف فروش فوق العاده های ایران خودرو به قصد افزایش قیمت، این شرکت مرحله دیگری از فروش فوق العاده را از پنجشنبه آغاز خواهد کرد.

کانال های تخصصی و شبکه های اجتماعی مجازی خودرو روز گذشته از پیش فروش با تحویل سه ماهه قریب الوقوع ایران خودرو خبر داده بودند اما محصولاتی که در این کانال ها برای این پیش فروش اعلام شده بود شامل پژو 206 تیپ 2 و پژو 207 دنده ای بود که با اعلامیه رسمی ایران خودرو مشخص شد این گمانه‌زنی‌ها صحت نداشته است.

در بیست و یکمین مرحله فروش فوری محصولات ایران خودرو ویژه شهریور ماه که از پنجشنبه به مدت سه روز شاهد ثبت نام آن خواهیم بود، فروش فوری پژو پارس سال با قیمت قطعی 140 میلیون و 273 هزار تومان گل سرسبد پیش فروش و پراستقبال ترین محصول خواهد بود چرا که قیمت این خودرو در حال حاضر در بازار حدود 260 میلیون تومان است.

رانا پلاس با قیمت 180 میلیون و 319  هزار تومان و دنا پلاس توربو اتوماتیک هم با قیمت 390 میلیون تومان دو محصول دیگر این پیش فروش به شمار می آیند. شایان ذکر است برندگان قرعه کشی های طرح‌های قبلی ایران خودرو که موفق به واریز وجه نشده اند نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

متقاضیان نهایی حداکثر سه روز پس از اتمام مهلت ثبت نام، با انجام قرعه کشی مشخص خواهند شد، این افراد تا پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کنند. ضمنا محدودیت‌های اعمال شده در طرح‌های قبلی پیش فروش ایران خودرو، کماکان اعمال می‌شود و جزئیات محدودیت ها، در متن بخش نامه در سایت این شرکت دسترس همگان قرار دارد.

در هفته‌های اخیر بازار خودرو شاهد افزایش شدید قیمت بوده، درحالی که دولتمردان جدید، وعده کنترل قیمت داده‌اند. فاطمی امین، وزیر جدید صنعت وعده داده است که صنعت خودروسازی در سه سال آینده متحول می‌شود.

این درحالیست که شتاب افزایش قیمتها امید به بهبود وضعیت بازار را کاهش داده است.