امروز شنبه ( یکم خرداد) بازار در اولین روز هفته با افزایش نسبی عرضه در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم خرداد

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم خرداد

فارس بر مدار سبز و در محدوده ۹۲۷ تومان در حال معامله است.

فراورده‌های نفتی نیز یکپارچه منفی معاملاتی همراه با فشار فروش را تجربه می‌کنند. شپنا, شبندر, شبریز, شاوان و شپاس از جمله پرعرضه‌های گروه اند.

افت هفت هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت 9:10 در ارتفاع یک میلیون و ۱۴۷هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های برکت، وپارس و وپاسار بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی، شپنا و شبندر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

خودرویی ها امروز معاملاتی همراه با فشار فروش را تجربه می کنند.خودرو و خساپا نیز پر عرضه داد و ستد می شوند.

افت ۱۲هزار واحدی شاخص کل

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۱۲هزار و ۱۴۲واحدی (۱.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۴۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۳۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های برکت، شپنا، فملی، شستا، وبصادر، شتران، و خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های فگستر، فتوسا، ساوه، کرمان، آریا، ذوب، و وسپهر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۵۶۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۳۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

صف‌های خرید حدود ۴۳۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۲۸۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۸۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، سمگا و تپکو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید فتوسا، وسپهر و فگستر در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۱۰میلیارد تومان (۹۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۷۵میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در پنج نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف تولید و توسعه سرب روی (فتوسا) به ۳۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۶۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۷۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی» با تقاضای ۲۳۵میلیارد تومانی همراه شد.

 حدود ۲۲درصد از ۶هزار و ۷۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۵۷۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۶۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۲۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.