امروز دوشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) بازار با افزایش نسبی عرضه در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ اردیبهشت ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ اردیبهشت ماه

بازار بورس تهران امروز نیز متعادل و با لیدری خودرویی ها و بانکی ها آغاز کرده است.

در جریان معاملات متعادل و مثبت گروه خودرویی شاهد معامله شدن خودرو در قیمت ۲۰۷ تومان و همراه با رشد بیش از ۱.۵ درصدی هستیم. خساپا در محدوده ۱۹۶ تومان با جهش نزدیک به ۱ درصدی قیمت دنبال می‌شود. خگستر در حوالی صفر تابلو با نوسانات مثبت همراه است.

افت هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت 9:10 در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۷هزار واحد قرار گرفته است.

نمادهای خودرو، خساپا و فارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای فملی، فولاد و شپنا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

فرآورده‌های نفتی امروز یکپارچه منفی با فشار فروش معامله می‌شوند.

افت حدود چهار هزار واحدی شاخص کل

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت سه هزار و ۷۸۰واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۵هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افت ۰.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۵نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۳۲نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های خساپا، خودرو، برکت، خگستر، بوعلی، شپنا و فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای کزغال، فگستر، کرمان، فروی، وسپهر، بپیوند و ذوب در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۵۵۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

صف‌های خرید حدود ۵۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۲۳۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۷۱۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، سمگا و کویر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۲۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید فگستر، وسپهر و آریان در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۹۰میلیارد تومان (۹۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۱۴۰میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در هشت نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف گسترش صنایع روی ایرانیان (فگستر) به ۵۱.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۰۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی» با تقاضای ۲۰۰میلیارد تومانی همراه شد.

حدود ۲۳درصد از پنج هزار و ۷۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۵۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۲۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.