پتروشیمی بوعلی پس از کنفرانس اطلاع رسانی به دلیل رشد 50 درصدی به دلیل عرضه نسبتاً سنگین سرمایه گذاری در بورس در حالی که ارزش صف خرید رو به کاهش بود ، بازگشایی شد. با این وجود صف خرید این سهم توانست شکننده باقی بماند.

این سیگنالی برای پتروشیمی نوری بود که از زمان بازگشایی نماد بوعلی از محدوده منفی خارج شود و آخرین قیمت خود را تا بیش از 3 درصد مثبت برساند.

مقابله با جذابیت سودآوری و استقبال از تازه واردان

پتروشیمی بوعلی شبیه ترین پتروشیمی به نوری است و در نتیجه خریداران این دو سهم می توانند این دو را با هم مقایسه کنند و  نسبت قیمت به نور حدود 7 برابر تخمین زده شده است. با بزرگتر بودن پتروشیمی های نوری در مقایسه با بوعلی ، اکنون از نظر ارزش بازار ، بوعلی گرانتر ارزیابی می شود و در نتیجه نسبت P / E بسیار بالاتری را تجربه می کند (طبق محاسبات اولیه بین 9 تا 10 برابر)  یک سرمایه گذار منطقاً پتروشیمی های نوری را ترجیح می دهد.

اما از نظر بازار ، سهم نسبتاً جدید و نسبتاً کمی به دلیل ضعف فروشندگان ، احتمالاً افزایش خواهد یافت. صف خرید 20 میلیون سهم بوعلی با توجه به حدود 300 میلیون سهم که از زمان عرضه اولیه آن فروخته نشده اند ، شکننده به نظر می رسد.

با این وجود ، تجربه سودهای کلان در عرضه های اولیه و کوچک بودن این 300 میلیون سهم در میان تعداد زیادی از مردم هنوز می تواند طرف عرضه را ضعیف نگه دارد. بنابراین نمی توان با اطمینان درباره آغاز سقوط بوعلی در بورس صحبت کرد و به نظر می رسد که این ارزیابی نسبتاً بالا برای بوعلی محرک ثروت های امروز نوری بوده است.

بیشتر بخوانید:  جهش ۲۵ درصد البرز| ادامه صف‌نشینی نمادهای بیمه‌ای

از نظر بازار ، صف خرید بوعلی باید به دقت کنترل شود و تضعیف آن ممکن است رشد قیمت آن را متوقف کند. اما از منظر سرمایه گذاری بلند مدت ، شخصی که چشم انداز مثبتی به این صنعت دارد می تواند اطمینان داشته باشد که پتروشیمی نوری شرکت بهتری برای سرمایه گذاری است.