بازار امروز شنبه (۶ دی ماه) در نماد‌های بزرگ و شاخص ساز متعادل و منفی آغاز به کار کرد.

برترین عرضه و تقاضا در نمادهای بورسی

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ دی ماه

برترین عرضه و تقاضا در نمادهای فرابورسی

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ دی ماه

در گروه بانکی‌ها نماد وبملت در قیمت ۵۰۴ تومان قرار دارد. وتجارت با افت نسبی تقاضا مواجه و در قیمت ۳۳۶ تومان داد و ستد می‌شود. وپارس افت ۳ درصدی دارد و در قیمت ۴۱۳ تومان قرار دارد.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۴۰۴ تومان با رشد نسبی تقاضا همراه است. فملی با افت ۱ درصد در قیمت ۱۵۴۱ تومان دنبال می‌شود. ذوب در قیمت ۵۳۶ تومان افت ۱ درصد دارد. فاسمین نماد مورد توجه این گروه در قیمت ۲۱۲۱ تومان قرار دارد. فباهنر امروز هم صف خرید دارد.

وبانک در محدوده ۳ درصد مثبت داد و ستد می‌شود.وصندوق هم سبزپوش و بر مدار مثبت دنبال می‌شود.

افت دو هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۵هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های شپدیس، خپارس و پترول بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، فملی و شپنا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

خودرویی‌ها نیز نوسان قیمت را تجربه می‌کنند. خودرو٬ خساپا٬ خگستر٬ خبهمن٬ ختوقا و خمحرکه منفی و متعادل داد و ستد می‌شوند. ختور٬ خرینگ٬ خاذین٬ خمهر٬ خنصیر٬ خزر٬ ختراک٬ خچرخش٬ خکاوه و خوساز با افزایش تقاضا معامله می‌شوند. خمحور و خمحرکه پر عرضه‌های گروه اند.

شپنا، شبندر و شتران به صف فروش شدند.

فاذر هم بر مدار سبز قرار دارد.

در کمتر از یک ساعت ابتدایی نماگر بورس با افت بیش از ۱۱ هزار واحد مواجه شده، اما در ادامه افزایش تقاضا در نماد‌های کوچک باعث رشد بیش از ۳ هزار واحد شاخص هم وزن شده است.

در نماد‌های خودرویی خودرو و خساپا با صف فروش مواجه شدند.

نماد شستا نیز با افت بیش از ۴ درصد مواجه است.

در بانکی‌ها وتجارت، وپارس، وبصادر و سایر نماد‌ها با افت ۴ درصد مواجهند.

نماد‌های پالایشی نیز با عقب گرد قیمت مواجه و با صفوف فروش دنبال می‌شوند.

سیمانی‌ها امروز معاملاتی یک پارچه مثبت با افزایش تقاضا را تجربه می‌کنند. سیتا٬ سفارس٬ ستران٬ سشرق٬ سهگمت٬ سکرد٬ سیلام٬ سرود٬ ساوه و سپا‌ها از جمله نماد‌های مورد توجه گروه اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۱۱هزار و ۱۵۳واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۶هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۷درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۶۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۰۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود سه میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های شستا، شپنا و خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های وسپهر، دی و زملارد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به چهار هزار و ۳۲۰میلیارد تومان رسید.

درساعت ۹ و ۴۵دقیقه صف‌های خرید حدود سه هزار و ۵۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۸۷۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۶۴۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید خودکفا، آریان و وآذر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان بیش از ۲۱۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش گشان، غبهنوش و فوکا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۳۹۰میلیارد تومان (۴۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۶۲میلیارد تومان (۷۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۶.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«سرمایه گذاری ها» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای حدود ۵۴۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۳۶۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «هتل و رستوران» با فشار فروش ۱۵۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۶درصد از چهار هزار و ۴۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۶هزار و ۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ده هزار و ۴۲۰میلیارد تومان خواهد رسید.

صف فروش خساپا جمع شد و حجم معاملات بیش از ۴۲۷ میلیون سهم است.

ساختمانی‌ها امروز مثبت داد و ستد می‌شوند. وآذر٬ ثاخت٬ ثمسکن٬ ثباغ٬ ثرود٬ ثالوند٬ ثاباد و ثزاگرس نماد‌های مورد توجه گروه اند. ثنوسا پر عرضه‌ی گروه است.

در گروه بانکی‌ها وتجارت با گذر از حجم بیش از ۵۱۹ میلیون سهم با صف فروش مواجه شد. دی افت بیش از ۴ درصد دارد و در قیمت ۴۱۰۰ تومان قرار دارد.

قندی‌ها با افزایش قیمت همراه اند. قچار٬ قزوین٬ قجام٬ قشهد٬ قلرست٬ قهکمت و قپیرا نماد‌های مورد توجه گروه اند. قنیشا پر عرضه داد و ستد می‌شود.

خپارس بی توجه به جو گروهش سبزپوش است.

در گروه خودرویی‌ها خپارس برخلاف روند حاکم شده بروی کلیت گروهش  همچنان با افزایش تقاضا و صف خرید همراه است.