امروز دوشنبه (۱۰ آذر ماه)بازار همانند روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نمادها آغاز بکار کرد.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش بورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ آذر

جدول عرضه و تقاضا پیش گشایش فرابورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ آذر

در گروه بانکی‌ها نماد وتجارت در قیمت ۳۹۲ تومان قرار دارد و رشد ۳ درصد دارد. وبصادر در قیمت ۳۷۰ تومان داد و ستد می‌شود. وبملت رشد ۲ درصد دارد و در قیمت ۵۷۶ تومان قرار دارد. دی صف خرید دارد.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۳۸۵ تومان داد و ستد می شود و نماد ذوب در قیمت بالاتر از سطح ۵۰۰ تومان با رشد ۲ درصد همراه است. فاسمین با صف خرید همراه است.

در گروه خودرویی ها نماد خگستر با صف خرید بیش از ۵۵۰ میلیون سهم در قیمت ۴۰۱ تومان همراه است. خودرو در قیمت ۴۱۹ تومان رشد حداکثری دارد. خساپا در قیمت ۳۰۷ تومان رشد حداکثری دارد.

وقفه معاملاتی نماد‌های حکشتی و وایران به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت را شاهد هستیم.

در گروه معدنی ها موج سبز تمام نمادها را فراگرفته است و شاهد پیشروی بیش از ۳ درصدی قیمت در نماد ومعادن هستیم. کچاد رشد ۱ درصد دارد. کروی، کوما، کگهر و بافق صف خرید دارند.

رشد ۲۳هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۰هزار واحد قرار گرفته است.

فارس، شستا و خودرو بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های برکت، وپست و وساخت بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۳۰هزار و ۹۵۰واحدی (۲.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۸هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۱۱نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۶۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱۰میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به پنج هزار و ۱۳۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود چهار هزار و ۲۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۴۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۸۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید تاپیکو، خگستر و خزامیا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین حدود ۴۷۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش فوکا، تلیسه و زشگزا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۶۶۰میلیارد تومان (۳۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۶۰میلیارد تومان (۶۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شیر و گوشت زاگرس شهرکرد (زشگزا) به ۱۰.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

محصولات شیمیایی محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۹۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۵۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «زراعت و خدمات وابسته» با فشار فروش ۳۶۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۳ درصد از پنج هزار و ۷۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع پنج هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۸۳۵میلیارد تومان خواهد رسید.

نماد شستا در قیمت ۳ هزار تومان با رشد بیش از ۱ درصد در حال داد و ستد است. وبانک رشد حداکثری دارد. وغدیر در قیمت ۱۴۱۴ تومان قرار دارد.