• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60816

  مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار از صادرات ۳۲ هزار تن تخم‌مرغ از اسفند ماه سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: با توجه به کاهش مصرف تخم‌مرغ در ماه رمضان باید میزان ذخیره‌سازی این محصول به ۱۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

  به گزارش پارس ، هدایت اصغری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: ذخیره سازی ۵۰۰۰ تنی تخم مرغ به عنوان ذخیره چرخشی ماهانه به تصویب رسیده است که در انتظار ابلاغ مصوبه و تخصیص نهاده مدت دار از سوی شرکت پشتیبانی امور دام برای آغاز ذخیره سازی است.

  وی با تاکید بر تامین هر چه سریع تر نهاده های مرغداران برای ذخیره سازی تخم مرغ افزود: در سال جاری به صورت متوسط ماهانه بیش از ۸۰ هزار تن تخم مرغ تولید شده که باید برای ذخیره سازی و صادرات ۱۰ هزار تن آن که مازاد بر مصرف است، برنامه ریزی کرد.

  مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار گفت: از اسفند سال گذشته تا پایان خرداد ماه برای صادرات ۳۵ هزار تن تخم مرغ مجوز صادر شد که تاکنون ۳۲ هزار تن به ارزش ۴۵ هزار دلار به کشورهای افغانستان، عراق، تاجیکستان، گرجستان، ترکمنستان، عمان، کویت و امارات صادر شده است.

  اصغری با بیان این که ارزش صادراتی هر کیلوگرم تخم مرغ ۱.۳ دلار است، اظهار کرد: عمان به تازگی به لیست صادراتی تخم مرغ ایرانی اضافه شده و برای اضافه شدن روسیه به بازارهای صادراتی این محصول باید قرارداد بین دو کشور منعقد شود.

  وی تاکید کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه رمضان و کاهش مصرف تخم مرغ در این ماه باید ذخیره سازی تخم مرغ از ۵۰۰۰ تن به ۱۰ هزار تن افزایش یابد تا با صادرات ۵۰۰۰ تنی در این ماه بتوان بازار تخم مرغ را به گونه ای کنترل کرد که تولیدکنندگان و مصرف کنندگان متضرر نشوند.

  براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که به زودی ابلاغ می شود برای ذخیره سازی تخم مرغ مازاد بر مصرف هر دو ماه یکبار ۱۰۰ هزار تن نهاده مدت دار به مرغداران داده می شود تا با فروش آن اعتبار مورد نیاز برای ذخیره سازی را تامین کنند.

  براساس این مصوبه ۵۰ هزار تن ذرت به قیمت کیلویی ۷۰۰ تومان و ۵۰ هزار تن سویا به قیمت کیلویی ۱۰۵۰ تومان در اختیار اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار قرار می گیرد.

  افغانستان تاجیکستان ترکمنستان تنظیم بازار دلار روسیه عراق کویت گرجستان ماه رمضان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها