• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60792

  دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: در شرایطی که تولید خودرو به یک سوم کاهش یافته توقف شماره‌گذاری راهکار مناسبی برای کمک به مردم و خودروسازان نیست.

  به گزارش پارس ، احمد نعمت بخش در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه هم اکنون مشکلات مختلف داخلی و خارجی گریبانگیر صنعت خودرو است.

  وی با بیان این که در این شرایط شماره گذاری برخی از خودروهای پرتیراژ داخلی متوقف شده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست به ناحق بر ارتقاء استاندارد آلایندگی خودروها تاکید دارند.

  دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در مصوبه دولت هشتم در سال ۸۴ و همچنین در مصوبه دولت فعلی در سال ۸۹ تاکید شده بود که ارتقاء استاندارد آلایندگی خودرو ها به یورو ۴ باید شش ماه پس از توزیع سراسری سوخت متناسب صورت گیرد. این در حالی است که هم اکنون حتی در کلانشهرها نیز توزیع سراسری این سوخت آغاز نشده است.

  وی افزود: بنابراین اصرار مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه بی مورد بوده و تنها موجب توقف فعالیت خطوط تولید خودروسازان و همچنین کاهش عرضه خودرو به بازار خواهد شد.

  نعمت بخش تصریح کرد: با توجه به غیر کارشناسی بودن نحوه عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته تا از حقوق مردم و خودروسازان دفاع شود.

  استاندارد ایران حقوق خودرو خودروسازان دولت سازمان حفاظت محیط زیست کارشناسی مشکلات یورو
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها