• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60791

  با توجه به در پیش رو بودن ماه رمضان قیمت هرکیلو مرغ گرم در بازار آزاد رو به افزایش رفته و در حال حاضر قیمت این کالا در خرده‌فروشی‌ها نزدیک به ۶۵۰۰ تا ۷۱۰۰ تومان است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، علی رغم این که ستاد تنظیم بازار اعلام کرده است که در آستانه ماه رمضان در نمایشگاه های طرح ضیافت هر کیلو مرغ منجمد را در استان تهران ۵۱۵۰ و در شهرستان ها ۵۲۰۰ تومان به فروش می رساند، ولی قیمت این کالا در بازار آزاد و خرده فروشی ها رو به افزایش گذاشته است.

  این در حالی است که براساس آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو گوشت مرغ نباید بیش از ۵۷۰۰ تومان باشد.

  مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی نیز اعلام کرده که هر کیلوگرم گوشت مرغ در ماه رمضان نباید بیش از ۶۰۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

  به گفته مقدم نیا با توجه به کافی بودن میزان ذخیره گوشت مرغ و جوجه ریزی در ماه های گذشته مشکلی در تامین گوشت مرغ ماه رمضان وجود ندارد و با توجه به این که در حال حاضر مرغداران هر کیلوگرم مرغ زنده را ۳۹۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان می فروشند این فرآورده پروتئینی نباید در ماه رمضان بیش از کیلویی ۶۰۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

  در حالی شاهد اظهارات فوق و برنامه ریزی ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از ایجاد تنش در بازار مرغ هستیم که تنها ۱۵ روز بیشتر به آغاز ماه مبارک رمضان باقی نمانده و قیمت این کالا در بازار و خرده فروشی ها رو به افزایش است.

  این درحالی است که پیش از آغاز سال جاری و در آستانه تعطیلات نوروز بازار مرغ دچار تنش شد و قیمت مرغ تا مرز ۹۰۰۰ تومان نیز پیش رفت.

  با توجه به سابقه افزایش قیمت مرغ در ایام خاص در سال این طور به نظر می رسد که تنها عرضه مرغ در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و طرح ظرفیت مانع افزایش قیمت مرغ در بازار های آزاد نیست، چرا که در حال حاضر نیز این طور به نظر می آید که با نزدیک شدن به ماه رمضان و افزایش تقاضا برای خرید مرغ قیمت آن رفته رفته رو به افزایش است.

  سال گذشته نیز در همین موقع موضوع افزایش قیمت مرغ به سوژه روز محافل تبدیل شده بود. موضوعی که برای چاره آن چندین ماه زمان برد. اکنون به طور قطع این انتظار می رود که مسوولان ستاد تنظیم بازار اعلام کنند که چه تدابیری برای جلوگیری از افزایش قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان و جلوگیری از تکرار تجربه سال گذشته اندیشیده اند.

  استان تهران افزایش قیمت تعطیلات نوروز تنظیم بازار گوشت ماه رمضان بازار تومان قیمت مرغ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها