به گزارش پارس نیوز، 

 معاملات بورس در ابتدای هفته متأثر از ریزش‌های هفته گذشته با اُفت اساسی روبه‌رو بود به طوری که در شنبه نخستین روز معاملاتی سومین هفته بهمن ماه، بورس شاهد ریزش ۴۳۹ واحدی در شاخص بورس بود.

این روند شوک بزرگی را در دومین روز به بازار سرمایه وارد کرد و بازار با ریزش کم سابقه‌ای شاهد اُفت ۲۵۰۰ واحدی بود، این ریزش، بورس را به پله ۱۵۵ هزار واحدی انداخت.

اما خوشبختانه بورس در میانه هفته با جهشی خوب، شاهد رشد ۶۸۸ هزار واحدی در شاخص کل بود، این روند به روز بعد هم سرایت کرده و سه‌شنبه موزخ ۱۶ بهمن ماه بورس رشد ۳۵۱ واحدی را تجربه کرد.

پرونده هفته سوم بورس با رشد مِسی‌ها بسته شد

شاخص هم‌وزن نیز دیروز به مسیر صعودی بازگشت و با رشد ۱۷۰ واحدی، به رقم ۲۹ هزار و ۶۰۰ واحدی ارتقا یافت. دیگر شاخص‌های بورسی با روندی مثبت به کار خود پایان دادند و تنها شاخص قرمز پوش روز چهارشنبه ، شاخص بازار دوم بود.

بیشترین افزایش قیمت روزانه نصیب نماد "خنصیر" و بیشترین کاهش را "غسالم" داشت. در میان صنایع بورسی، خودرو  برترین گروه بازار شناخته شد که ارزش معاملات آن به حدود ۶۰ میلیارد تومان رسید.پرونده بورس در هفته سوم بهمن ماه امسال با رشد ۱۴۱ واحد به پایان رسید. اما سقوط ابتدای هفته بورس را در پله ۱۵۸ هزار واحدی نگه داشت و این موضوع کمی در معاملات پیام منفی را در برداشت.

نماد‌های جهش یافته در هفته‌ای که گذشت

 این هفته گوی سبقت در دست گروه فلزات اساسی و  نماد فملی (ملی صنایع مس ایران) قرار گرفت و سایر نماد‌هایی نظیر فولاد، وغدیر و بفجر هم با تلاش‌های مکرر رشد خوبی را رقم زدند.

پرونده هفته سوم بورس با رشد مِسی‌ها بسته شد