به گزارش پارس نیوز، 

عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه با صدور پیامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش قزوین، افزود: سرتاسر سرزمین پهناور ایران، سرشار از حضور هنرمندانی است که با هنر خویش نام ایران را در جهان پرآوازه کرده اند و فرش دستباف یکی از این هنرهای زیبای ایرانی با قدمت چند هزار ساله و شهرت جهانی است.

وی گفت: در حال حاضر هم فرش ایرانی در بازارهای جهانی از نظر زیبایی، هنری و منحصر به فرد بودن، رقیب ندارد و بسیاری از کشورها به دنبال کسب بازارهای این محصول هستند.

زاهدی افزود: این هنر دیرینه ایرانی، می تواند نقش مهمی در راستای تقویت اقتصاد و فرهنگ کشورمان ایفا کرده و به عنوان یکی از مهمترین اقلام صادرات غیرنفتی علاوه بر اشتغالزایی گسترده، ارزآوری به همراه داشته باشد.

استاندار گفت: امیدوارم با برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش قزوین، بستر مناسبی جهت بازاریابی کلان و گسترده در این حوزه فراهم شده و گام مثبتی در راستای معرفی این هنر فاخر و ارزشمند برداشته شود .

یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش قزوین از امروز به مدت 6 روز برای بازدید علاقه مندان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین دایر است.

انتهای پیام/