به گزارش پارس به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی، اظهار کرد: متاسفانه گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات صنعت خودرو وجود ندارد به گونه ای که تسهیلات دو هزار میلیارد تومانی مصوب کارگروه حمایت از تولید در اردیبهشت ماه سال گذشته علیرغم گذشت یک سال و یک ماه هنوز پرداخت نشده است.
وی با بیان این که بحران شدید نقدینگی پرداخت مطالبات قطعه سازان را به تاخیر انداخته و واحدهای قطعه سازی یک به یک تعطیل می شوند، خاطرنشان کرد: نتیجه چنین وضعیتی افت بیشتر تولید خودرو بوده که با افزایش قیمت این محصولات در بازار آزاد تبعات آن نمایان شده است.
مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: اگرچه با توجه به سابقه یک ساله اخیر، امیدی به تحقق وعده های رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای پرداخت تسهیلات دو میلیارد دلاری وجود ندارد اما تحقق آن صنعت خودرو را از روند نابودی تدریجی نجات خواهد داد.
وی افزود: صنعت خودرو پس از صنعت نفت استراتژیک ترین و اشتغال زاترین صنعت کشور است؛ همانطور که در بحران اقتصاد جهانی شاهد بودیم که حتی در کشوری چون آمریکا با سیستم اقتصاد لیبرالی نیز دولت این کشور تسهیلات کلانی را به شرکت جنرال موتورز پرداخت کرد.
میرخانی رشتی تصریح کرد: اگر واقعا تصمیمی برای پرداخت تسهیلات دو میلیارد دلاری به صنعت خودرو وجود دارد این کار هرچه زودتر باید صورت بگیرد زیرا با زمین گیر شدن کامل واحدهای قطعه سازی این مبلغ نیز دردی از صنعت خودرو دوا نخواهد کرد.