به گزارش پارس نیوز، 

آشوری افزود: تردد بین استانی وسایل نقلیه در محور های موصلاتی در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: از مجموع ترددهای به ثبت رسیده، 2 / 44.2 میلیون تردد 85.3 درصد با وسایل‌نقلیه شخصی، یک میلیون تردد معادل 2 درصد با اتوبوس و 6.6 میلیون تردد معادل 7 / 12 درصد با کامیون انجام شده است.

آشوری افزود: از میان محورهای مواصلاتی پرتردد، آزاد راه کرج - تهران، آزادراه کرج - قزوین و آزاد راه تهران - ساوه بیشترین حجم ترافیک را داشتند.

وی با بیان این که در این مدت بالغ بر 38 میلیون و 800 هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است،‌ افزود: استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان بیشترین میزان جابه‌جایی کالا را داشتند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر 13 میلیون و 200 هزار نفر مسافر در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود: استان‌های البرز، تهران، مرکزی، یزد و اصفهان دارای بیشترین ناوگان تردد اتوبوس به شمار می‌روند.

آشوری ضمن ارائه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آبان‌ماه اظهار کردا تعداد تخلفات سرعت غیر مجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور، 388 هزار و 797 مورد بوده و 17 هزار و 700 مورد تخلف اضافه تناژ بالای 4 تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است.

انتهای پیام/