به گزارش پارس نیوز، 

رضا رحمانی در پایان هفتاد و نهمین نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در جمع خبرنگاران درباره عدم ثبت قیمت ها از سوی تولید کنندگان روی سامانه 124 اظهار کرد: این سامانه ای رسمی قیمت ها است و همه ساز و کار قیمت ها در آنجا اعمال می شود.

وی معتقد است که همه کالاها در این سامانه ثبت است.

رحمانی تصریح کرد: کار جدید ما روی کالاهای پر مصرف است و تدابیر ویژه ای در این ارتباط اتخاذ خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره عدم کاهش قیمت ها با وجود کاهش قیمت ارز گفت: نرخ ارز بویژه در کالاهایی که با واردات و مواد اولیه سر و کار دارد، به طور طبیعی تاثیرگذار است.

وی افزود: وقتی قیمت ارز بالا می رود یک حالتی دارد و آنی تر است و وقتی روند کاهشی است. بازار به این روند توجه دارد و قطعا تاثیر کاهشی را خواهد داشت.

رحمانی گفت: با بررسی قیمت ها در دو روز اخیر روند افزایش قیمت کالاها جز در موارد جزئی، محدود بوده است.

وی اظهار کرد: افزایش قیمت کالاها توقف داشته و برای خیلی از کالاها این اثر آنی است.

رحمانی ادامه داد: خوشبختانه با سیاست های دولت و تدابیر بانک مرکزی قیمت ارز روند کنترلی و رو به پایین دارد و ثبات ایجاد شده است که مطمئنم تاثیر خود را خواهد گذاشت.

وی درباره نظارت بر قیمت کالاها هم گفت: نظارت ها نسبت به سابق بیشتر شده است.

وزیر صنعت از افزایش کنترل ها و بازدیدهای مشترک بین سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: پرونده هایی نیز تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی می رود.

رحمانی در این ارتباط به جلسه امروز خود با سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تاکید بر کنترل های بیشتر بر بازار خبر داد.

وی گفت: کنترل ها روی کالاهایی که با ارز 4200 وارد شده ، بیشتر است و در مورد کالاهای پر مصرف و روزمره مردم هم ساز و کارهای ویژه ای گذاشته شده است.

انتهای پیام/