به گزارش پارس نیوز، 

«اشتفان شولتس» شامگاه دوشنبه در جریان سفر به اراک و در آیین استقبال استان مرکزی، افزود: ظرفیت های تجاری، صنعتی و اقتصادی این استان بستر مناسبی را برای افزایش مناسبات اقتصادی بازرگانان کشور اتریش و استان فراهم کرده است.

وی ادامه داد: تحریم های وضع شده روابط تجاری با ایران را کمی سخت کرده اما می توان با تلاش موفق به گسترش روابط اقتصادی شد.

سفیر اتریش در تهران خاطر نشان کرد: هدف دولت اتریش تسهیل روابط تجاری بازرگانان 2 کشور با یکدیگر است و امید می رود که ارتباط بخش خصوصی حفظ شده و افزایش یابد.

شولتس افزود: سفر به استان مرکزی نیز با هدف پیدا کردن زمینه های همکاری تجاری و شرکای اقتصادی در استان انجام شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که در نشست با شهرداری و اتاق بازرگانی شهرستان اراک زمینه همکاری بین کشور اتریش و استان مرکزی به صورت عملی فراهم شود.

سفیر اتریش در تهران خاطرنشان کرد: اتریش نماینده اتحادیه اروپا در ایران است و می کوشد تا پیام های مثبتی از ایران ارسال کند تا زمینه بهره مندی مردم این کشور از دستاوردهای برجام فراهم شود.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با دارا بودن سه هزار واحد صنعتی، سه میلیون تن تولیدات محصولات کشاورزی در سال، ظرفیت های گردشگری و موقعیت جغرافیایی از جایگاه ویژه ای در زمینه فعالیت های اقتصادی برخوردار است.

«سعید فرخی» با یادآوری وضع تحریم های دشمنان علیه ایران افزود: ملت ایران اسلامی به شرایط سخت عادت داشته و اکنون نیاز است کشورهای اروپایی تصمیم سخت را بگیرند و مردم این کشور را برای مقابله با تحریم ها همراهی کند.

وی ادامه داد: ملت ایران با اتحاد و همدلی همانند گذشته از این شرایط با سربلندی عبور می کنند و چیزی که باقی می ماند آزمون اروپا در عمل به تعهدات خود است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اتریش یکی از شرکای تجاری خوب کشور ایران است و امید می رود که با تسهیل روابط زمینه همکاری هرچه بیشتر فعالان اقتصادی 2 کشور بیش از پیش افزایش یابد.

«منوچهر توسطی» افزود: استان مرکزی در زمینه های مختلف از جمله آموزش، استارت آپ ها، کالا و خدمات نیازمند همکاری با فعالان اقتصادی و تجاری اتریش است.

دیدار با استاندار مرکزی، نشست با مسئولان شهرداری، بازدید از شرکت پتروشیمی شازند، نشست با فعالان اقتصادی و تجاری استان و شرکت در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، ماشین آلات، ابزار صنعتی و صنایع معدنی از جمله برنامه های سفر سفیر اتریش به استان مرکزی است.

استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.

2 هزار و 800 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

انتهای پیام/