به گزارش پارس نیوز، 

 «فرهاد دژپسند» امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم گرامیداشت روز حسابدار در سالن شهید مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی، افزود: لایحه بودجه 1398، شب گذشته در دولت تصویب شد و طبق معمول راجع به بودجه صحبت نمی کنیم تا رییس جمهوری در زمان ارائه به مجلس، بحث های اصلی را ارائه کنند.
وی اضافه کرد: در بودجه سال آینده با وجود قابلیت های دولت و هم اندیشی سعی شد بودجه ای تنظیم شود که با وجود مشکلات، در ارائه خدمت به مردم خللی ایجاد نشود.

** بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد خواسته وزارت اقتصاد است
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم گرامیداشت روز حسابدار، گفت: حسابداری به عنوان یکی از ارکان اقتصاد است.
وی درخصوص اهمیت حسابداری در حکمرانی گفت: نمی‌توان از حکمرانی خوب سخن بگوییم اما از شفافیت سخن نگوییم. همچنین نمی‌توانیم از شفافیت سخن بگوییم اما از استانداردهای حسابداری سخن نگوییم.
دژپسند افزود: حسابداری یکی از ستون‌های اصلی حکمرانی خوب است و بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد یکی از خواسته‌های وزارت اقتصاد است که حسابداری تعهدی یکی از ارکان تحقق این مساله است.
وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: حکومت و وزارت اقتصاد باید احساس کنند که با هم هستند و فاصله ای در اجرای ماموریت به شکل صحیح نداریم.
وی تصریح کرد: اقتصاد کشور به شدت به جامعه بزرگ و حرفه ای حسابداری نیاز دارد و این نیاز با گذر زمان ابعاد گسترده ای می یابد بنابراین باید پایه ها را خوب بسازیم.

** شفافیت مالی نقش مهمی در اقتصاد دارد
«سیدرحمت‌الله اکرمی» معاون نظارتی و خزانه دار کل کشور نیز در این مراسم درباره اهمیت حسابداری، گفت: حسابداری در بهبود تصمیم گیری و شفافیت مالی تاثیر بسزایی دارد.
وی افزود: خروجی حسابدار، گزارشگری مالی است که نقش ویژه‌ای در بودجه عمومی دولت دارد و منجر به بهبود تصمیم‌گیری و شفافیت می‌شود.
اکرمی اظهار داشت: برای رسیدن به بودجه‌نویسی مبتنی بر عملکرد راهی جز استفاده از حسابداری تعهدی نداریم و نوع حسابداری باید عوض شود.
معاون نظارتی و خزانه دار کل کشور همچنین درخصوص شفافیت مالی، گفت: شفافیت مالی نقش مهمی در اقتصاد دارد و باید اطلاعات صریح و روشن در زمان معین در اختیار همگان قرار بگیرد و این اطلاعات، قابل اتکا باشند.