به گزارش پارس نیوز، 

 رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف قیمت محصولات لبنی اظهار کرد: اگرچه سازمان حمایت پس از بررسی دفاتر قیمت تمام شده، نرخ جدید محصولات لبنی را مصوب و ابلاغ کرده، اما تا کنون به انجمن ارسال نشده است.

وی نرخ مصوب هر کیلو شیر خام کیفی درب دامداری را 2 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه دامداران هر کیلو شیر خام با چربی ۳.۲ درصد را 2 هزار و 200 تا 2 هزار و 400 تومان به کارخانه های لبنی تحویل می دادند؛ بنابراین با مصوبه جدید شیرخام، قیمت لبنیات کاهش خواهد یافت.

باکری با اشاره به اینکه قیمت لبنیات تحت تاثیر دو عامل مهم مواد اولیه و بست‌ کارخانه ها پس از ابلاغ قیمت های جدید، مکلف به اعمال نرخ های جدید هستند.

دبیرانجمن صنایع لبنی در پاسخ به این سوال که‌ نرخ لبنیات چند درصد کاهش خواهد یافت، بیان کرد: تا زمانیکه مصوبه جدید قیمت لبنیات به انجمن ارسال نشود،نمی توان اظهار نظری راجع به قیمت ها داشت.

باکری در بخش دیگر سخنان خود درباره آخرین وضعیت توزیع شیر مدارس گفت: علی رغم گذشت سه ماه از آغاز مدارس، اما تا کنون خبری از توزیع شیر در مدارس نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه سازمان برنامه و بودجه برای توزیع شیر مدارس اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان مصوب کرده، اما تاکنون به سبب کمبود منابع مالی این امر اختصاص نیافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه اعتبار 180 میلیارد تومان تنها جوابگوی 10 تا 15 نوبت توزیع شیر در مدارس است، تصریح کرد: با توجه به اختصاص نیافتن بودجه و عدم توافق کارخانه های لبنی با آموزش و پرورش به نظر می رسد که توزیع شیر درمدارس همانند سال های قبل منتفی است.