به گزارش پارس نیوز، 

هدایت صفری در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای امسال تا به اکنون 2 هزار و 144 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد این استان با 32 هزار و 248 نفر ساعت از خدمات مهارت آموزی بهره مند شدند که برای آموزش آنها بیش از 119 میلیون تومان هزینه شده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس خدمات مهارت آموزی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان با همکاری سازمان های فنی و حرفه ای ، آموزشگاههای آزاد، جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، دامپزشکی و صنایع دستی در زمینه ایجاد اشتغال مرتبط ارائه شده است.

این مسئول ادامه داد: ارائه مشاوره های شغلی متناسب با شرایط افراد مستعد ایجاد اشتغال در کنار ایجاد زمینه های مهارت آموزی آنها از خدمات قالب توجه این نهاد در حوزه اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت این نهاد است که به پایداری اشتغال مددجویان منجر می شود.

وی اضافه کرد: ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد از برنامه های مهم این نهاد در حوزه اشتغال است.

به گفته صفری،راهبرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی جامعه هدف و خروج آنها از بدنه حمایتی این نهاد با محوریت اشتغال است که با فراهم سازی این مهم برای جامعه هدف اهداف این نهاد در حوزه توانمند سازی مددجویان تحت حمایت محقق می شود.

هم اکنون 34 هزار و 249 نفر تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند، که در مجموع 4.1 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

انتهای پیام/