به گزارش پارس نیوز، 
سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج یکی از کارهای ماندگار امام خمینی (ره) است و از ویژگی‌های امام راحل در مرحله تثبیت انقلاب اسلامی نهادسازی بود که تشخیص دادند نباید امور مردم به دلیل ضعفی که در دموکراسی و نهادهای متداول وجود دارد روی زمین بماند، در همین راستا چندین نهاد مهم در انقلاب بنیان‌گذاری کردند که هرچه که زمان گذشت انسان به اهمیت این تصمیم‌ها بیشتر پی برد.

وی افزود: نهاد جهاد سازندگی، کمیته امداد، سپاه پاسداران، بنیاد مسکن و نهاد بسیج که در جنگ و در سازندگی‌های پس از جنگ و تا امروز در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بسیار نقش مهمی داشته و باتدبیر مقام معظم رهبری از سال 70 شکل بسیج عوض شد و بسیج در جامعه امروز نیز نقش بارز و اثرگذاری دارد.

استاندار لرستان عنوان کرد: هدف امام خمینی(ره) از تشکیل نهادها تزریق یک روحیه فرهنگی و رفتاری در جامعه بود و امروز همه اقشار و گروه‌های مختلف فعالیت‌های بسیجی دارند و در قالب بسیج به کشورشان کمک می‌کنند و دیگران در سراسر دنیا از بسیج درس می‌گیرند چراکه این سازمان کار خودش را انجام می‌دهد و اگر ضرورتی داشته باشد این سازمان شکل جدیدی به خود می‌گیرد و به مردم خدمت می‌کنند که این امر ناشی از قدرت رهبری امام خمینی(ره) بود که توانست همچنین سازمانی را طراحی کند.

وی بابیان اینکه بسیج متعلق به همه مردم است و این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل خواهد کرد تصریح کرد: در این فصل بودجه از دستگاه‌های اجرایی به سمت سازمان مدیریت ارسال می‌شود و در سازمان مدیریت پس از کارشناسی‌های صورت گرفته در شورای اقتصاد تصویب و از این شورا به مجلس می‌رود.

خادمی گفت: با توجه به اینکه در مرحله‌ای هستیم که بودجه هنوز در دستگاه‌های اجرایی است و دستگاه‌ها به دنبال پیشنهاد به سازمان برنامه‌ریزی و بودجه هستند بر همین اساس در این زمان نقش دستگاه‌ها بسیار مهم است و مدیران کل مربوطه باید با معاونان و واحدهای بودجه ارتباط برقرار کرده و پیگیر حق استان باشند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر پروژه‌های استان در دو حوزه راه و نیرو است در همین راستا تاکنون جلساتی با وزارت راه و وزارت نیرو داشته‌ایم که قول مساعد داده‌اند که به استان کمک کنند.

استاندار لرستان افزود: وضع بودجه نسبت به سال گذشته که کاهشی بود امسال نیز کاهشی خواهد بود بر همین اساس طرح‌ها را بر اساس اولویت‌بندی و پیشرفت فیزیکی بیشتر موردتوجه قرار می‌دهند.

خادمی عنوان کرد: مدیران استان به‌ویژه راه و شهرسازی، مجموعه‌های مرتبط با وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان و دانشگاه‌ها با توجه به اینکه پروژه‌های ملی دارند باید بیشتر تلاش کنند و همچنین دستگاه‌های اجرایی بودجه 97 را به لحاظ تخصیص و جذب پیگیری کنند چراکه حیف است پولی که تا یک ماه دیگر تبدیل به‌نقد می‌شود را دستگاه‌ها از دست بدهند که غیرقابل‌بخشش و توجیه است در همین راستا اگر دستگاه‌ها طی مهلت دوهفته‌ای که دارند بودجه را جذب نکنند دستگاه دیگری را جایگزین خواهیم کرد.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر استان بیان کرد: طی چند روز گذشته بارندگی‌های خوبی در استان داشته‌ایم که تبعاتی نیز داشته و بخشی از تبعات توسط دستگاه‌های اجرایی قابل‌پیشگیری است ولی اگر جایی نتوانستیم پیشگیری کنیم آمادگی لازم جهت مقابله و درمان را داشته باشیم بر همین اساس دستگاه‌های خدمات رسان و مرتبط با بحران باید آمادگی لازم را داشته باشند و نباید برای خدمات‌رسانی به مردم منتظر اعتبار باشیم.

استاندار لرستان تصریح کرد: بسیاری از کارها را دستگاه‌ها باید با توجه به امکانات، پول‌های ملی، ردیف‌های متفرقه، روش‌ها، خلاقیت و کمک بخش خصوصی پروژه‌ها را انجام دهند چراکه اگر پول‌ها می‌آمد و تخصیص‌ها صد درصد داده می‌شد گرفتن پیمانکار هنر نبود بلکه در این شرایط کشور کار کردن هنر است.

وی با اشاره به راه‌اندازی شبکه‌های الکترونیک دولت خاطرنشان کرد: جهت شفاف‌سازی، رفاه حال مردم، کاهش فساد اداری باید سامانه‌های الکترونیکی را ترویج داد و همچنین مدیران کارهای اداری را از طریق اتوماسیون انجام دهند و بسیاری از اطلاعات جز بحث‌های امنیتی را می‌توانند از گوشی‌های هوشمند استفاده کنند.

انتهای پیام/