به گزارش پارس نیوز، 

دولت آمریکا از اقدام شرکت دولتی مخابرات آلمان در قطع دسترسی شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ به خدمات مخابراتی و اینترنتی استقبال کرد.

روز پنجشنبه روزنامه هاندلس‌بلات، گزارش داد که شرکت دویچه تلکام که بخشی از سهام آن متعلق به دولت آلمان است، با ارسال پیامی به بانک ملی از قطع شدن دسترسی شعبه هامبورگ این بانک به اینترنت و تلفن خبر داده است. در پیام دویچه تلکام آمده است؛ ما فکر می‌کنیم که شما دیگر نخواهید توانست پول خدمات را پرداخت کنید. بانک ملی جزو چند بانک ایرانی است که شامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران شده است.

سفارت آمریکا در آلمان طی توئیتی با اشاره به قطع دسترسی شعبه هامبورگ بانک ملی ایران به خدمات اینترنتی و مخابراتی از این مسئله استقبال کرد. در توئیت سفارت آمریکا هشتگی با عنوان ممنون از دویچه بانک نیز منتشر شده است.

هلموت گوت لیب، در مصاحبه با روزنامه آلمانی گفته است قطع این خدمات عملا شعبه بانک ملی را فلج کرده است. در حالی ارائه خدمات به بانک ملی در آلمان قطع شده است که خود آلمان به همراه چند کشور اروپایی و اتحادیه اروپا از جمله کسانی هستند که به بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرده و خود را پایبند برجام می‌دانند.

انتهای پیام/