به گزارش پارس نیوز، 
عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی با تاکید بر تسریع اجرای این طرح‌ها اظهار داشت: برای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای استان طرح‌های مهمی تدوین شده است.

وی با تاکید بر توجه به نوسازی شبکه آبرسانی گفت: در این راستا برای نشت یابی در شبکه آبرسانی سالانه 2 میلیارد تومان به شرکت آبفای استان بوشهر تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر توزیع عادلانه آب در شبکه‌های آبرسانی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: برای اجرای طرح‌های آبرسانی کمک‌های لازم مورد توجه قرار دارد و توزیع عادلانه آب در شبکه آبرسانی یک امر مهم و واجب است.

گراوند با تاکید بر تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر برای فصل گرما گفت: از هم اکنون برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به ویژه در فصل گرما پیش بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی، بر پیگیری در اجرای طرح‌های آبشیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر تاکید کرد و افزود: با تکمیل طرح‌های آب شیرین‌کن در حال اجراء روزانه 15 هزار متر مکعب به ظرفیت تامین استان افزوده می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به تامین آب شهرها و روستاهای دشتستان گفت: در این زمینه طرح‌هایی در حال اجراء است که حفر 14 حلقه چاه آب، طرح‌های آب شیرین‌کن، نوسازی و اصلاح شبکه‌‌های آبرسانی و خط انتقال آب از سدهای در دست اجراء از آن جمله است.

گراوند با تاکید بر پیگیری از اجرای خط انتقال از سد تنگ ارم بیان کرد:طرح آب شیرین‌کن عسلویه، تنگستان، دشتستان و بوشهر پیگیری و عملیات اجرایی آنها آغاز شود.

وی، تعلل در اجرای پروژه‌های آبرسانی را غیر قابل پذیرش دانست و تاکید کرد: برای حل مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر باید همگان بسیج شوند.

استاندار بوشهر با تاکید بر پیگیری اجرای سد کلمه دشتستان افزود: برای اجرای طرح‌های آبرسانی از جمله تجهیز چاه‌های حفر شده 40 میلیارد ریال به شرکت آبفای استان بوشهر تخصیص داده می‌شود.

گراوند، تخصیص اعتبارات در استان بوشهر را با اولویت طرح‌های آبرسانی دانست و تصریح کرد:در راستای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر، اولویت تخصیص اعتبارات با طرح‌های آبرسانی است.

انتهای پیام/