به گزارش پارس نیوز، 

مدیر اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول تاکید کرد، چشم انداز اقتصادی عربستان سعودی با کمک رشد قیمت‌های نفتی و افزایش تولید نفت توسط این کشور روشن است.

وی اشاره کرده است، صندوق بین المللی پول در حال حاضر انتظارات خود را در مورد اقتصاد عربستان سعودی تغییر نخواهد داد.

این مقام مسئول در مصاحبه با شبکه العربیه تصریح کرد، صندوق بین المللی پول انتظار دارد تا در سال 2019 شاهد قیمت‌های بالای نفت باشیم که می‌تواند منجر به بهبود شرایط اقتصادی کشورهای حاشیه خلیج فارس شود.

وی همچنین در مورد پرونده تحریم های نفتی علیه ایران گفت: با توجه به محدودیت‌های اقتصادی و تجاری با تهران، اقتصاد کشورهای اطراف ایران تحت تاثیر مجدد تحریم ها قرار نخواهند گرفت.

وی تصریح کرده است، تحریم‌های نفتی علیه ایران موجب نمی شود که سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران توسط شرکت‌های خارجی صورت گیرد و این شرایط را برای ایران بد خواهد کرد.

وی همچنین به اقتصاد لبنان و مصر اشاره کرد و گفت: این کشور ها نیازمند اصلاحات ساختاری در اقتصادشان هستند تا بتوانند همگام با دیگر کشورهای عربی رشد کنند.

نماینده کویت در اوپک: نیم تا یک میلیون بشکه نفت در روز در سال 2019 تولید خواهد شد

به گزارش العربیه، هیثم الغیص نماینده کویت در اوپک گفت: انتظارات اوپک برای تولید کشورهای خارج از این سازمان نشان می دهد 60 درصد از تولیدات نفت کشورهای غیر اوپک توسط آمریکا صورت می‌گیرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری العربیه گفت: انتظار می رود تولید خارج از اوپک 2.2 میلیون بشکه در روز افزایش یابد که 60 درصد آن توسط آمریکا انجام می‌شود که بخش اعظمی از آن نیز از نفت شیل تولید خواهد شد و مابقی آن نیز توسط دیگر کشورهامانند کانادا، برزیل، قزاقستان است.

الغیص پیش بینی کرد، احتمالا در سال آینده شاهد افزایش رشد تقاضا برای نفت خام هستیم که این افزایش علل مختلفی مانند جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین دارد. 

این مقام مسئول کویتی خاطر نشان کرد: تعیین میزان مازاد عرضه در سال 2019 دشوار است، اما احتمالا بین 500 هزار تا یک میلیون بشکه نفت مازاد عرضه وجود دارد.