به گزارش پارس نیوز، 

دوشنبه هفته جاری با جلسه‌ای تحت عنوان "ستاد برگزاری بیستمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی" در ساختمان شماره یک وزارت صمت برگزار شد. در این جلسه حسین فاضل مدیرعامل اسبق صندوق توسعه دریایی تحت عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن مهندسی دریای ایران به تشریح جزئیات نمایشگاه پرداخت.

وی با بیان این‌که این نمایشگاه و همایش از وزارت  علوم مجوز خود را دریافت کرده و هیچ ابهامی در این رابطه وجود ندارد درباره حواشی چند ماه اخیر در خصوص انجمن مهندسی دریایی، تصریح کرد: سعی می کنیم به موضوع اختلاف ورود نکنیم.در  موضوع انجمن ها به دلیل مسئولیت های اجتماعی فعالیت می‌کنیم. مجمع انجمن مهندسی صنایع دریایی سال 95 در سازمان گسترش برگزار شد و انتخابات کاملا سالمی اتفاق افتاد. به دلیل این که عده‌ای انتخاب نشدند سعی کردند با یک سری اقدامات هیئت مدیره جدید مستقر نشود.

وی با اشاره به این که اختلاف نامیمون در جامعه دریایی روی داده و عده ای تلاش می کنند انجمن تحویل داده نشود، اظهار کرد: دلیل این کار چیست. اعلام کرده ایم که هم بنده و هم هیئت مدیره استعفا می دهیم اما وزارت علوم این مسئله را نپذیرفت و انتخابات را تایید کرد اما دوباره دوستان نپذیرفتند.

وی با یادآوری این که وزارت علوم نامه منع فعالیت را به هیئت مدیره انجمن قبلی داده است، گفت: به لحاظ فردی هیچ اهمیتی ندارد که پست هیئت مدیره ای را داشته باشم. موضوع کاملا شفاف است، وزارت علوم به هیئت  مدیره قبلی نامه زده که حق فعالیت ندارید و به ما نامه زده که می توانیم همایش صنایع دریایی و دریانوردی را برگزار کنیم. برای حل اختلافات، چند هفته پیش پیشنهاد دادیم که رئیس قبلی انجمن مهدسی دریایی ایران دبیر همایش بیستم شود اما تاکنون پاسخی به ما نداده اند.

*سیف: من رئیسم

این در حالی است محمدسعید سیف در نامه‌ای خود را رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران معرفی کرده است. در این نامه پیوست دار آمده است؛

« احتراما به استحضار می‌رساند مجمع عمومی سال 1395 انجمن به خاطر تخلفات صورت گرفته ضمن مورد تایید قرار نگرفتن توسط هیئت رئیسه، شکایت حقوقی برخی از اعضا انجمن را در پی داشت. با توجه به پیچیدگی مسائل حقوقی مرتبط و ضرورت رعایت شان و آبروی افراد، انجمن علاقه‌ای به طرح این گونه مدارک و مستندات در رسانه‌های عمومی نداشته و ندارد.

لازم به ذکر است نتایج مجمع فوق هنوز قابل ثبت توسط اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری نیست. لذا هیئت مدیره سابق طبق قوانین رسمی کشور تا تعیین تکلیف نهایی حقوقی، رسما مسئولیت انجمن را بر عهده دارند.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید از درج هرگونه خبر در خصوص انجمن مهندسی دریایی ایران از طرف افرادی که غیر از هیئت مدیره قانونی و رسمی، خودداری نموده و چنانچه پیش‌تر اخباری در این حوزه منتشر گردیده است، در خصوص حذف آنها اقدامات لازم را مبذول فرمایید.»