به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از­ سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران؛ ­میشائیل کلور_برشتولد تصریح کرد: از مشکلات کنونی که دولت آمریکا برای ایران درست کرده است باخبریم، اما دولت آلمان علیرغم این سیاست‌ها همچنان بر توافق خود در برجام پایبند است.

وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر منعقد شده با آلمان، اضافه کرد: این تفاهم نامه بستر مفیدی را برای تداوم همکاری ها فراهم آورده است.

برشتولد با بیان اهمیت جایگاه­SME­ها، گفت: تکیه گاه حقیقی اقتصاد آلمان همین­SME­ها هستند و با تمام توان و کمال میل از همکاری­SMEهای دو کشور استقبال می کنیم.

سفیر­آلمان در ایران سرمایه گذاری روی­SMEها را کار درستی دانست و افزود: خلاقیت و نوآوری از سوی همین­SMEها عملی می شود و­SMEها فرصت های بازار را بخوبی درک می کنند.

به شرایط سخت تحریم عادت داریم/ دولت آلمان کنارمان باشد

صادق نجفی همچنین در این دیدار با بیان برخی آمار و عملکرد سازمان خود، گفت: ­بیش ­از 90 درصد از صنایع کشور ­SME­ها هستند و انتظار داریم در این مقطع دولت آلمان این صنایع را حمایت کند.

وی با اعلام اینکه وزیر جدید صمت بر اهمیت آموزش و استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید دارند، تصریح کرد: خواهان تداوم همکاری‌های آموزشی با آلمان هستیم و برگزاری دوره های­giz­برای صاحبان صنایع کوچک و متوسط کشور­ بسیار تاثیرگذار بود.

نجفی با اشاره به سابقه همکاری خود با آلمانی ها در دوران تصدی مسئولیت شهرداری تبریز، گفت: در زمینه خواهرخواندگی هامبورگ با تبریز و برقراری پروازهای هامبورگ - تبریز سفرای آلمان نهایت همکاری را با ما داشتند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با تاکید بر جایگاه­SME­ها در اقتصاد دو کشور، اضافه کرد: انتظار داریم تا در سفارت کسی را تعیین کنید که در خصوص­SME­ها با ما همکاری جدی داشته باشد.

نجفی در ادامه خواستار توجه ویژه به کم شدن زمان صدور روادید­ برای حضور شرکت‌های­SME­ایران در نمایشگاه‌های آلمان و یا شرکت آن‌ها در دوره های آموزشی کوتاه مدت این کشور شد و گفت: سفیر آلمان در سفرهای استانی خود در کشور ما از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بازدید به عمل آورد.

وی همچنین یادآور شد: انتظار داریم تا شرکتهای آلمانی در نمایشگاه­SME­های ما که سال آینده برگزار می شود جهت برقراری ارتباط بیشتر ­شرکت کنند.

معاون وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه باید واقعیت‌های ایران در حوزه صنایع کوچک و متوسط به کشورهای اروپایی منتقل شود، تصریح کرد: در دنیا کشورهای زیاده خواه (مانند آمریکا) وجود دارد، اما ما عادت داریم که در شرایط سخت کار کنیم و از دولت آلمان انتظار داریم که در کنارمان باشد.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم مهیا کردن بسترهای لازم برای حضور المانی در ایران، تصریح کرد: البته که اقتصاد دستوری نیست و ما باید بستر لازم را برای حضور آلمانی در ایران فراهم آوریم و اگر بخش خصوصی دو کشور به هم نزدیک شود، این بستر فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/